מכללת וינגייט - קורסים, לימוי תעודה, תואר שני בחינוך גופני
שבתון - הפורטל השלם למורה המשתלם

הפורטל השלם למשתלםקורסים וסדנאות בריאות ותזונה נכונה

המכללה האקדמית בוינגייט -Medi Win ביהס לרפואה משלימה - קורסי בריאות ותזונה נכונה

נתניה

לקבלת מידע ויעוץ אישי
שלחו פרטים
המכללה האקדמית בוינגייט -Medi Win ביהס לרפואה משלימה - לימודי תזונה  - אכילה רגשית על פי הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית CBT

Medi Win - ביה"ס לרפואה משלימה במכללה האקדמית בווינגייט

 

בריאות ותזונה נכונה

 

הכשרת מטפלים מוסמכים בנטורופתיה. N.D

לימודי נטורופתיה מבוססים על ההכרה כי לגוף לא רק היכולת הטבעית להתנגד למחלה, אלא גם מנגנונים פנימיים של שיקום ושל ויסות עצמי, ושל יצירת תנאים המאפשרים לו לרפא את עצמו.

הקורס מיועד

הקורס מיועד למעוניינים לעסוק בנטורופתיה כמקצוע, לטפל באנשים ולסייע להם להגיע לאיזון פנימי

תכנית הלימודים

לימודי נטורופתיה כוללים: לימודי תזונה כלליים וקורסים ייחודיים וביניהם: תזונה לפי סוג דם,  צמחי מרפא- הרבולוגיה, פרחי באך, אירידולוגיה קלינית, ארומתרפיה, לימודי גוף-נפש, גישות פילוסופיות בנטורופתיה, שיטות אבחון וטיפול מנואלי, אינטגרציה, קורסי העשרה. לימודי המגמה כוללים גם לימודי רפואה מערבית: אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, בדיקות מעבדה, פרמקולוגיה וביוכימיה. בשנה הרביעית מתקיימת התנסות מעשית בקליניקה.

אפשרויות תעסוקה

פתיחת קליניקה לטיפול באמצעות תזונה וצמחי מרפא במצבי בריאות וחולי. יעוץ בחנויות טבע., שיווק מטעם חברות המוכרות תוספי תזונה, העברת סדנאות והרצאות , צוות המגמה מסייע לבוגריה להשתלב בשוק העבודה.

היקף הלימודים

4 שנות לימוד המתרכזים ביומיים בשבוע.

 

הכשרת מטפלים מוסמכים בתזונה הוליסטית

כיום ברור מעבר לכל ספק כי לתזונה חשיבות במניעת מחלות ובטיפול בהן. ההכרה בכך מאפשרת לאדם להשפיע במידה רבה על מצבו הבריאותי באמצעות בחירת התזונה המתאימה לו.

הקורס מיועד

הקורס מיועד לאנשים המעוניינים לטפל במצבי חולי שונים על ידי התאמת התזונה למצבים אלה ובאמצעות תוספת של ויטמינים, מינרלים וצמחי מרפא.

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים בנלמדות ביומיים מרוכזים בשבוע, במשך 4 שנות לימוד.

  • לימודי תזונה טבעית הוליסטית: הכרת המזונות, הכרת שיטות הטיפול במצבי חולי שונים באמצעות התזונה, הכרת תוספי התזונה וצמחי מרפא, גישות שונות לניקוי רעלים.
  • לימודי רפואה מערבית: אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, בדיקות מעבדה, פרמקולוגיה וביוכימיה.
  • בשנה הרביעית מתקיימת התנסות מעשית בקליניקה (סטאז').

אפשרויות התעסוקה

פתיחת קליניקה לטיפול באמצעות תזונה וצמחי מרפא במצבי בריאות וחולי, יעוץ בחנויות טבע, שיווק מטעם חברות המוכרות תוספי תזונה, העברת סדנאות והרצאות. צוות המגמה מסייע לבוגריה להשתלב בשוק העבודה.

תעודות* 

לעומדים בדרישות תוענק תעודה "סיים מגמה ארבע-שנתית בתזונה הוליסטית והוסמך ליועץ לאורח חיים בריא". מטעם Medi Win- בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית  בוינגייט .

בנוסף - תעודת הרבולוג קליני.

שימו לב
הקורס לא מזכה את המסיימים בתואר "תזונאי" וזאת בהתאם להוראות חוק הסדרת העיסוק במקצועות הבריאות, התשס"ח-2008, לגבי ייחוד התואר וייחוד פעולות.
המכללה מפנה את תשומת לב המתעניינים והנרשמים ללימודי תזונה הוליסטית לקיומו של חוק הסדרת העיסוק במקצועות הבריאות, תשס"ח-2008, לרבות להוראותיו ביחס לייחוד התואר. 
חוק הסדרת העיסוק במקצועות הבריאות, תשס"ח- 2008 


 

אכילה רגשית על פי הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית CBT

בעשורים האחרונים חל שינוי מהותי באופן שבו המוח והגוף מגיבים לאוכל. אם בעבר היו הפרעות אכילה מסווגות וברורות, בעשור האחרון התפתח תחום האכילה הרגשית בשל השינוי בהתייחסות אליו. גישת ה-CBT (מהגל הראשון, השני והשלישי) מתייחסת לאכילה רגשית כדרך לא יעילה של  ריפוי עצמי (Self-medication) להתמודדות עם רגשות . בבסיס הגישה מונחת העובדה כי, אכילה רגשית הינה התנהגות נלמדת ועקב כך, ניתן ללמוד איך לשנותה. טיפול והבנה של התופעה, מסייעים להתמודדות עם רגשות ומלמדים הכלה במקום האכלה. 

אכילה רגשית היא תופעה תרבותית, חברתית ומשפחתית המשותפת לכל אוכלוסיות העולם. הסטטיסטיקות בכל העולם מציינות שמיליוני אנשים הם בעלי משקל עודף, ואין מדובר באלה המנסים לרזות או לשמור על אורח חיים בריא. התוצאות של השמנת יתר ואכילה רגשית הן הרסניות ונוגעות בכל תחום בחיי האדם. 

הסטטיסטיקה העגומה ביותר היא שרק שלושה אנשים מתוך מאה מצליחים, לאחר שרזו, לשמור על משקלם במשך חמש שנים רצופות ויותר. איך אנו עוברים על זה בשתיקה?! הרי אם רק אחד מתוך שלושה סטודנטים היה צולח את לימודיו באוניברסיטה, זו הייתה מודעה לעמוד הראשון בעיתון. ודאי לא היינו חושבים שהאשמה היא בסטודנטים, שהם אינם שקדנים מספיק, והיינו דורשים שינוי, תיקון והחשוב ביותר – למידה חדשה. הלמידה הזו היא החלק החסר בתצרף. 
ולענייננו, הרי מיליוני אנשים בעולם הם בעלי מוטיבציה לרזות, ובכל זאת אין הם מרזים. הם זקוקים לחלק החסר הזה, ואותו ישלים הקורס המוצע. 
כדי לטפל באכילה רגשית
נדרשת הבנה עמוקה של תפקיד הסימפטום בחיי האדם והקניית אוסף טכניקות לשינוי. 

מטרת קורס אכילה רגשית:

לשפר את יכולת האדם לנהל את רגשותיו ומחשבותיו, ובכלל זה לזהותם, להבינם ולבטאם באסרטיביות כדי לצמצם את מצבי הלחץ שבמקרים רבים מביאים את האדם לאכילה רגשית. ההרזיה והשמירה על המשקל הן התוצאה של תהליך ניהול הרגשות ולא של תהליך ההרזיה עצמו.

היקף קורס אכילה רגשית:

13 מפגשים, 80 שעות אקדמיות . 3 המפגשים הראשונים כפולים (8:00-16:00)

תעודות:

למסיימים שיעמדו בדרישות הקורס תוענק תעודת הסמכה ב"טיפול באכילה רגשית על פי עקרונות ה-C.B.T"  מטעם Win Medi – בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט.

 

 

הכשרת מטפלים בתזונה לפי סוג הדם

שיטת התזונה לפי סוג הדם של ד"ר דאדאמו מעוררת עניין רב בעולם הרפואה והתזונה. מעל 1500 מחקרים, רובם מהשנים האחרונות, מראים את הקשר בין גנטיקה, סוג הדם, נטיות בריאות, מאפייני אישיות ותגובה למזונות. ד"ר דאדאמו הוכתר ע"י איגוד הנטורופתים האמריקאי כ"רופא השנה" לשנת 2000 בזכות תגליתו המהפכנית: מזונו של אדם אחד עלול לפעול כרעל בגופו של אדם אחר. מאות אלפי אנשים שהתנסו בשיטה מדווחים על שיפור בבריאותם, בהרגשתם ובאיכות חייהם. 

קורס מיועד:

לימודי תזונה לפי סוג דם מיועדים למטפלים בעלי רקע בתזונה ובאנטומיה - פיזיולוגיה. (מטפלים נעדרי רקע מתאים יוכלו להשלימו במקביל ללימודיהם במכללה, ולהשתלב בחלק א' של הקורס). 

תכנית לימודים:

חלק א' - 60 שעות: רקע תיאורטי - הקשר בין סוג הדם, בריאות ותזונה. אבחון: בדיקת סוג דם, סטטוס הפרשה ומדידות מורפולוגיות. חומר יישומי: דרך החיים המומלצת לכל סוג דם, כשהדגש מושם בתזונה, בפעילות גופנית ובאיזון מתחים.

חלק ב' - 60 שעות: דגשים קליניים בשיטת סוג הדם לאוכלוסיות של תינוקות וילדים, נשים הרות, קשישים, חולי סרטן, חולי לב, וכן התייחסות לאלרגיות ולמחלות חיסון, לבעיות משקל, לסוכרת, ולהפרעות פריון. הדרכה להטמעת השיטה בקרב מטופלים; אינטגרציה עם ידע נטורופתי והוליסטי קודם; סטאז'. 

אפשרויות תעסוקה:

פתיחת קליניקה וטיפול באנשים באמצעות שיטת הטיפול בתזונה לפי סוג הדם. שילוב שיטת טיפול זו בטכניקות טיפול נוספות מתחומי הרפואה המשלימה. 

 

הכשרת מטפלים בטכניקות מתקדמות לניקוי רעלים

ניקוי רעלים הוא שיטת טיפול עתיקת יומין אשר צוברת תאוצה בשנים האחרונות כשיטת טיפול לגיטימית, אפקטיבית ובעלת ביקוש בקרב הציבור. 

מטרת הקורס: 

להכשיר מטפלים להתמחות בתחום ניקוי רעלים לשימוש בטיפולים פרטניים ובהנחיית סדנאות.
הקורס למטפל מעניק כלי טיפולי עצמתי אשר מקנה ידע יישומי המאפשר מגוון אפשרויות תעסוקה בסיום הלימודים בתת-תחום מבוקש.

היקף הקורס:

16 מפגשים בני 4 שעות אקדמיות כל מפגש, ובסך הכול – 64 שעות אקדמיות.

תכנית הלימודים:

הקורס יכלול הכרה מעמיקה של טכניקות תזונה, שיטות ניקוי מתקדמות, יצירת סביבה נקייה מרעלים, תוספים ייחודיים ומוצרי מדף הקיימים בשוק בתחום זה.
קורס מקיף וייחודי המעניק ידע נדרש וחיוני לכל מטפל, הן למטפלים ותיקים והן למטפלים בתחילת הדרך.

תעודות:

למסיימים שיעמדו בדרישות הקורס תוענק תעודת "מטפל בטכניקות מתקדמות לניקוי רעלים" מטעם Medi Win – בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט.

למידע על הקורסים והמסלולים פנו ישירות לבית הספר לרפואה משלימה באמצעות טופס הפנייה בדף זה

 

 

לא מצאתם מועדים מתאימים ? פנו אלינו ונציע לכם מועדים נוספים