שבתון - קורסים והשתלמויות מורים שבתון - מסלולי לימודים לתואר שני, קורסים והשתלמויות למורים ולקהל הרחב              06/05/2021

ימים פתוחים    אופק חדש    לציבור הדתי    תואר שני    ייעוץ לימודים    למידה מרחוק    קורסים בקרוב    העשרה ופנאי    חשוב בשבתון    זכויות מורים     משרות הוראה    

אוניברסיטת בר אילן - בית הספר לחינוךאוניברסיטת בר אילן - בית הספר לחינוךאוניברסיטת בר אילן - בית הספר לחינוך

מקום הלימודים:רמת גן, למידה מרחוק

 פנו לייעוץ ולהתאמה אישית - לקידום מקצועי ואישי שלכם 

*דואל
*פלאפון
*שם


אוניברסיטת בר-אילן, היחידה להשתלמות ולהדרכה בית הספר לחינוך

היחידה לפיתוח מקצועי בבית הספר לחינוך אוניברסיטת בר אילן

היחידה להשתלמות ולהדרכה בבית הספר לחינוך אוניברסיטת בר אילן, פועלת להעצמת מורים ואוכלוסיות נוספות ומקיימת מגוון השתלמויות ללימודי תעודה, העצמה והעשרה מקצועית המוכרות לגמול השתלמות ע"י גף השתלמויות במשרד החינוך.
רוב הקורסים המתקיימים ביחידה להשתלמות מוכרים לגמול השתלמות, עם ציון או בלי ציון, על ידי גף השתלמויות במשרד החינוך.

קורס דירקטורים

בישראל ובעולם כולו מתפתחת בעשור האחרון גישה חדשה לגבי תפקודו ומעמדו של הדירקטור, תוך דגש על החברות הציבוריות. הקו המאפיין את הדירקטור של העשור האחרון שונה בתכלית שינוי מקודמיו, כיום הוא ניצב בפני דילמות חדשות רבות, עם זאת קיים חוסר בהכשרה נאותה ופרקטית לתפקיד ולציפיות מחזיקי העניין ככלל ובעלי המניות בפרט  מהדירקטוריון ומהדירקטור בנפרד. המחוקק, הרגולטורים ובתי המשפט מחמירים את האחריות המצופה מהדירקטורים ומתרבות התביעות הנגזרות והיצוגיות בכמות גדולה.

בפתח הדברים נדגיש כי על פי החקיקה החדשה והפסיקה הרבה, מעמדו של הדירקטור יבחן וישפט כאיש מקצוע סביר לו אחריות גדולה יותר מאשר לאדם הסביר. מכאן גם נגזרת אחריותו האזרחית והפלילית והצורך להיות מיומן בעבודתו.

לפיכך הקורס יקנה ידע וכלים ניהוליים מגוונים בהיבטים אסטרטגיים, פיננסיים, משפטיים תקשורתיים וחינוכיים לצד הבנה מעמיקה ודרכי התמודדות אפקטיביים עם אתגרים של צמיחה בשוק תחרותי ובסביבה משתנה.  

למי מסייע הקורס?

הקורס יסייע ליו"ר דירקטוריונים, דירקטורים מכהנים או חדשים שמונו או מתוכננים להתמנות בעתיד בחברות ציבוריות וחברות פרטיות, לנושאי משרה בכירים וכן למסיימי קורס דירקטורים בסיסי של להב או חבר או כל קורס דומה במתכונתו המעוניינים לרכוש את המיומנות התיאורטית והמעשית באשר לתפקודו של הדירקטור בוועדות הדירקטוריון וזאת תוך התנסות מעשית של אירועים הלקוחים מהפרקטיקה תוך אפשרות לבניית סדנא אישית בסיום הקורס לכל דירקטור המותאמת לסוג החברות בהן הוא מכהן.

מטרת הקורס

מטרת הקורס הינה להרחיב את ההבנה הפרקטית בכדי לצייד את המשתתפים "בארגז כלים" שישמש בהתמודדות היומיומית עם האתגרים העומדים בפני הדירקטוריון והדירקטור וכן התחבטויות בסוגיות ערכיות וחינוכיות והתמודדות עם דילמות אתיות להם נדרש הדירקטור.

מן הנושאים

  • רקע לדוחות כספיים
  • ניתוח דוחות כספיים בחברות, במוסדות חינוך, בעמותות ומלכ"רים
  • סוגיות בקרה חשבונאית לרבות SOX ו- ISOX
  • המעבר מחברה פרטית לציבורית לרבות תהליך הנפקה ומערך דיווחים כחברה ציבורית
  • סוגיות נבחרות במימון בחינוך ובשוק ההון
  • סוגיות באשראי בנקאי וחוץ בנקאי
  • הבנה וביצוע של בניית תכנית תגמול סבירה והוגנת
  • עסקאות עם בעלי שליטה, בעלי עניין וצדדים קשורים
  • מיון המועמדים
  • הקורס מיועד לאקדמאיים בעלי ניסיון בניהול, דירקטורים מכהנים, בעלי חברות פרטיות ולנושאי משרה בכירים.

תעודה

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודה מטעם אוניברסיטת בר אילן ומטעם איגוד הדירקטורים בישראל.

ניהול אקדמי ומרצים

המרצים בעלי רקע מעשי עשיר המשמשים בעמדות מפתח במשק. את הידע המעשי והניסיון יחלו עם משתתפי הקורס ויציידו אותם במקרים נלמדים בהם התנסו ואשר משמשים אותם במימוש הנושאים הנלמדים בקורס.

 פנו לייעוץ ולהתאמה אישית - זה הזמן להתקדם

*דואל
*פלאפון
*שם