שבתון בפייסבוק
שבתון - הפורטל השלם למורה המשתלם
הפורטל השלם למשתלם תחומי העשרה נוספים ›› מכון שכטר למדעי היהדות

מכון שכטר למדעי היהדות

ירושלים

לקבלת מידע ויעוץ אישי
השאירו פרטים
לנציג לימודים

מבצע הטבה לפונים

מכון שכטר למדעי היהדות - תכניות ייחודיות לתואר שני ביהדות בשילוב תחומים
מבצע מבצע לגולשי שבתון

מכון שכטר למדעי היהדות

עד 5000 שח מלגה לסטודנטים בשנה א
50% הנחה מדמי רישום לנרשמים בימי הייעוץ


מבצע לגולשי שבתון

מכון שכטר למדעי היהדות

עד 5000 שח מלגה לסטודנטים בשנה א
50% הנחה מדמי רישום לנרשמים בימי הייעוץ

תואר שני ביהדות - מכון שכטר

תכניות מיוחדות לתואר שני במכון שכטר למדעי היהדות 

ההרשמה בעיצומה לשנת הלימודים תשע"ח

 

מרפא

מרפא היא תכנית ייחודית ללימודי ליווי רוחני, מורשת ישראל ויהדות, המעניקה הכשרה לסיוע ליחידים ומשפחות המתמודדים עם מצוקות שונות, באמצעות כלים מתחום "הרוח" – לימוד בחברותא, שיחה על משמעות ועוד, המעצימים את יכולת השרידות הרוחנית של האדם.
 
התכנית מציעה לימודי תעודה* לקראת הסמכה רשמית בליווי רוחני, עם אפשרות לשילוב בלימודי תואר שני. הלימודים בתכנית כוללים לימוד מעמיק במחשבה היהודית לדורותיה ובתובנותיה בנוגע להתמודדות עם סבל ואתגרים, הדרכה אישית, למידה בקבוצה קטנה ואינטימית, יום לימודים אחד בשבוע במשך שנתיים, סגל הוראה מעולה וייעוץ מקצועי מחו"ל. התכנית מתקיימת בשיתוף עם ארגון NAJC.

בתכנית מרפא נלמדים יסודות הליווי הרוחני מתוך מקורות היהדות והתרבות הישראלית לגווניהם ובמסגרת אקדמית, על מנת להעניק ללומדים העשרה בהבנת התרבות המקומית והעבודה הרוחנית בה. התכנית מאפשרת מגוון רחב של התמחויות במוסדות חינוך בנוסף למוסדות בריאות ורווחה, ואוכלוסיות שונות: חולים, קשישים, נערים ונערות בסיכון, נשים מוכות, או אוכלוסייה אחרת, אשר הלומד/ת מעוניינ/ת להתמחות בה.

בכל שנה מתקבלים למסגרת ההכשרה של מרפא כעשרה לומדים בלבד, לאחר תהליך הכולל שיחת התוודעות, מילוי שאלון וראיון קבלה.

 

משל"י - מובילי שינוי להתחדשות יהודית

אם ייעודך הוא בהנהגה ועשייה חברתית, משל"י היא התכנית בשבילך!

תכנית לימודים לתואר שני המשלבת לימודי תלמוד והלכה עם לימודי קהילה. התכנית מציעה מפגש מעמיק ומעשיר עם מורשת ישראל ועם המקורות היהודיים ומיועדת למעוניינים להוביל תהליכים של התחדשות יהודית בקהילה ובחברה בישראל.
 
הלימודים מספקים לסטודנטים הכשרה בהובלת לימוד בית מדרשי, בניית טקסים ותפילות למרחב הקהילתי הישראלי, פיתוח פרויקטים חברתיים וכישורי פעילות והובלה בקהילה.
 
משתתפי משל"י זכאים למלגה.
 
תכנית משל"י מאפשרת לסיים תואר שני בשנתיים במתכונת של יום לימודים אחד בשבוע

 

מנהיגות קהילתית ברוח היהדות - מקב"י

עידן האינדיבידואליזם והקפיטליזם מפגיש את החברה הישראלית עם תופעות של בדידות ותלישות, עם פערים חברתיים ועם קושי של יחידים ושל קבוצות להשמיע קול, לפעול לקידום צרכיהם ולגבש זהותם.
 
בתכנית ללימודי מנהיגות קהילתית ברוח היהדות מתמחים במתן מענה לאתגרים אלה תוך שימוש בכלים רבים ומגוונים: פוליטיים, פסיכולוגיים וחברתיים; ארגוניים ובינאישיים; תיאורטיים ומעשיים. כל אלו מטרתם היא להביא לכינון ולהעצמה של קהילות בישראל.
 
ייחודה של מנהיגות קהילתית ברוח היהדות הוא בשילוב בין מתן הכלים המקצועיים הדרושים לעבודת הקהילה לבין המסורת היהודית אשר צפון בה ידע עיוני ומעשי יקר ערך ובן אלפי שנים של קהילתיות. בתכנית ילמדו הסטודנטים לתואר שני במדעי היהדות בשני שדות מרכזיים: לימודי משפחה וקהילה ולימודי מדרש ואגדה.

תכנית מלמדים טובי המרצים בתחום העבודה הקהילתית. למידה במסגרת קבוצתית ואיכותית במוסד אקדמי בעל סטנדרטים גבוהים תאפשר למצטרפים לתכנית להתנסות בקהילתיות סולידרית, מתמודדת ומעצימה. התובנות שייצברו במהלך הלימודים יאפשרו לסטודנטים לפתח ולטפח את קהילותיהם.
 
התכנית מתאימה למנהיגים קהילתיים במתנ״סים, מרכזים קהילתיים, ארגוני התחדשות היהודית לגווניהם וארגונים חברתיים, וכן למובילי קהילות, מדריכים בתנועות נוער ועוד.

 

תרבות יהודית ישראלית

גם תואר שני במדעי היהדות
וגם תעודה הרחבת הסמכה להוראת המקצוע "תרבות יהודית-ישראלית"
(ניתן ללמוד לתעודת הרחבת הסמכה בלבד)

התכנית מיועדת לעובדי הוראה בעלי תואר ראשון המלמדים במערכת החינוך היסודית והעל-יסודית הממלכתית, או מתועדים ללמד מקצועות אלו, המשפיעים על עיצוב החינוך היהודי בבתי הספר הממלכתיים ומעוניינים למלא תפקידי הובלה ביישום התוכנית החדשה: "תרבות יהודית-ישראלית" בקהילת בית הספר.

למידע נוסף על מסלול  הוראת תרבות יהודית-ישראלית

 

רוחניות

תכנית לתואר שני M.A העוסקת  ברוחניות, יהדות וחינוך

תכנית "רוחניות" מציעה העמקה בעולמות רוחניים שונים –

  • רוחניות יהודית מכל הזמנים (ספר הזוהר, חסידות, טכניקות מיסטיות בקבלה...)
  • תופעות רוחניות עכשוויות (ניו אייג', קולנוע רוחני, רוחניות פמיניסטית...)
  • יישומי רוחניות בחינוך (כולל סיורים במוסדות חינוך ייחודיים)
  • רוחניות בתרבויות ומסורות שונות (צופיות, שמאניזם ועוד)

התכנית כוללת מסלול אקדמי, המקנה תעודת MA, וכן תכנית לתעודה מעשית המעניקה כלים להטמעה והעצמה של רוחניות בחינוך (בדגש על רוחניות יהודית).

 

תכנית מנהיגות חינוכית תל"י

גם תואר שני וגם תעודת הרחבת הסמכה בתרבות יהודית-ישראלית בתכנית אחת!

תכנית ייחודית במסגרת אקדמית לכלל המורים בבתי הספר הממלכתיים. התכנית מקנה לבוגריה ידע והזדהות עם התרבות היהודית לגווניה ולדורותיה, היכרות עם ארון הספרים היהודי והציוני וכלים להובלת שינוי בעשייה הערכית-חינוכית במערכת החינוך הממלכתית בישראל.
התכנית מיועדת למורים במקצוע תרבות יהודית-ישראלית המעוניינים לקבל הסמכה להוראת המקצוע החדש.

למידע מפורט על תכנית מנהיגות חינוכית תל"י

 

"מעשה חשב"

תכנית משותפת למכון שכטר למדעי היהדות ובית הספר לאמנות "הקוביה"

תכנית ייחודית לתואר שני המתמקדת בלימודי אמנות יהודית ומשלבת בין היבטים עיוניים והיבטים מעשיים.

למידע מפורט על תכנית "מעשה חשב"

 

ההרשמה בעיצומה לשנת הלימודים תשע"ח
למגוון מסלולי ההתמחות לתואר שני:

 

במכון שכטר יחכו לכם:

  • אפשרות ליום לימודים מרוכז בשבוע
  • 5,000 ש"ח מלגת לימוד (מועד ניצול המלגה – לבחירת המורה הנמצא בשבתון)
  • תכנית מלגות מגוונת
  • הלימודים מוכרים לצרכי גמולים מקצועיים ע"י משרד החינוך
  • קורסים בודדים במעמד שומע חופשי - מוכרים לגמולי השתלמות

מכון שכטר למדעי היהדות, השוכן בשכונת נווה גרנות בסמוך למוזיאון ישראל והכנסת בירושלים, הינו אחד המוסדות האקדמיים המובילים בישראל ללימודי תואר שני במדעי היהדות. חווית הלימודים במכון שכטר מאופיינת באווירה פתוחה ופלורליסטית, ממנה נהנים סטודנטים מכל רחבי הארץ, המייצגים קשת רחבה של דעות ותפיסות עולם בחברה הישראלית.

התואר השני במכון שכטר מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה ומורכב מתכנית רב תחומית הכוללת 14 תחומי לימוד מגוונים במדעי היהדות. הגישה האקדמית הייחודית בשכטר משלבת דרכי לימוד מסורתיות עם גישות מחקר מודרניות. לצד הדיון ההיסטורי והטקסטואלי במקורות היהדות, מתנהל שיח תרבותי ואקטואלי, המתמודד עם הדילמות המוסריות-חברתיות של החברה הישראלית בימינו.

במכון יחכו לכם סגל הוראה מעולה, יחס אישי וקשר ישיר עם המרצים והסגל המנהלי, מלגות לימוד, קמפוס חדש ומרווח עם חניה בשפע, ספריה וסביבת לימודים פורה ומעשירה.

מבצע הטבה לפונים בטופס זה

        פנו ליועץ לימודים - מכון שכטר למדעי היהדות יש לכם שאלות ? רוצים לדבר ולהתייעץ איתנו ?