שבתון - קורסים והשתלמויות מורים שבתון - מסלולי לימודים לתואר שני, קורסים והשתלמויות למורים ולקהל הרחב              20/04/2021

ימים פתוחים    אופק חדש    לציבור הדתי    תואר שני    ייעוץ לימודים    למידה מרחוק    קורסים בקרוב    העשרה ופנאי    חשוב בשבתון    זכויות מורים     משרות הוראה    

אוניברסיטת תל-אביב - המרכז האקדמי לפיתוח אישי ומקצועי בחינוך ובחברה  אוניברסיטת תל-אביב - המרכז האקדמי לפיתוח אישי ומקצועי בחינוך ובחברה  אוניברסיטת תל-אביב - המרכז האקדמי לפיתוח אישי ומקצועי בחינוך ובחברה

מקום הלימודים:תל-אביב, הקורסים בלמידה מרחוק - בפריסה ארצית

 פנו לייעוץ ולהתאמה אישית - לקידום מקצועי ואישי שלכם 

*דואל
*פלאפון
*שם


אוניברסיטת תל-אביב המרכז האקדמי לפיתוח אישי ומקצועי בחינוך ובחברה

 

 

הכשרת מורים חונכים ומורים מלווים - למידה מרחוק


תכנית דו-שנתית המיועדת למורים החונכים מתמחה בפועל או למורים המלווים בפועל "מורה חדש".

קורס היברידי: 4 מפגשים בלמידה מרחוק (א-סינכרוני) ו- 3 מפגשים פרונטלים באוני' ת"א בימי ב' אחה"צ.

 

הכשרת החונכים היא רכיב חובה לצורך קבלת גמול חונכות ברפורמות "אופק חדש" ו"עוז לתמורה".

רציונל:

מורים בעלי ניסיון חונכים את עמיתיהם הצעירים באופן טבעי בתוך המערכת. עם זאת, המפגש בין החונך למורה מעלה שאלות רבות ובכלל זה איך שומרים על המתח שבין הנחיה להערכה; בין העברת ידע לביסוס הידע שנמצא אצל המורה החדש; בין המבט האישי במורה הספציפי לבין צרכי בית הספר והמערכת. ומה ההבדל בין העמדה של הוראה לעמדה של הנחיה.

במסגרת התכנית נעמיק בסוגיות הללו, נחדד את שאלת הזהות האישית של כל אחד מכם ונתמוך בתהליכי החניכה שאתם מלווים היום בבית הספר.
 

מטרות:

 • פיתוח תפיסת תפקיד של "מורה חונך" / "מורה מלווה" כעמית.
 • הקניית כישורי הדרכה, ייעוץ והנחייה.
 • הקניית עקרונות, אסטרטגיות וכלים בתחומי החניכה.
 • תמיכה בתהליכי החניכה של המשתתפים.

 

קריטריונים וכישורים נדרשים:

 • תואר ראשון (B.A/B.ed) ותעודת הוראה, ממוסד מוכר.
 • ותק של חמש שנים לפחות בהוראה.
 • המלצה של מנהל/ת בית הספר או הפיקוח.
 • התנסות בחונכות/ליווי במקביל להשתתפות המורה המתמחה בסדנת התמחות או השתתפות המורה החדש בקורס למורים חדשים.
   

דרישות התכנית:

 • השתתפות פעילה בפורום התכנית.
 • עמידה במטלות התכנית.

בוגרי התכנית אשר יעמדו בדרישות התכנית כולה (שנתיים), יקבלו אישור על עמידה בהצלחה בהשתלמות להכשרת מורה חונך / מורה מלווה.

היקף: 

30 שעות בכל שנת לימוד, סה"כ 60 שעות בשנתיים ובנוסף ליווי/חניכה בפועל.


מוכר לגמול השתלמות לעובדי הוראה

קורס היברידי: 4 מפגשים בלמידה מרחוק (א-סינכרוני) ו- 3 מפגשים פרונטלים  באוניברסיטת תל-אביב בימי ב' אחה"צ.

למידע נוסף שלחו טופס פנייה.

 

​הורות קשובה וחומלת - סדנת מיינפולנס וחמלה להורים

הורות קשובה וחומלת (גם בקורונה) קורס מיינדפולנס וחמלה מקוון להורים

בהנחיית פרופ' נורית ירמיה, בשיתוף המרכז לפיתוח אנשי חינוך באוניברסיטת ת"א

איך נהיה ההורה שאנו שואפים להיות בימות משבר ובימים כתיקונם?

בקורס נפגוש את עצמנו כהורים לילדים שלנו, כהורים שאנו וכמי שאנו שואפים להיות. נתרגל ונלמד על חמלה לעצמנו ולילדים שלנו, על איך למצוא מרחב ומרווח כדי לבחור את ההתנהגויות והתגובות שלנו במקום לפעול באוטומט מתוך דפוסי והרגלי העבר, כיצד הבנת היחס של ילדנו לנושאים שונים מבקשת התייחסויות מותאמות שונות שלנו, וכיצד תקשורת מודעת וחומלת יכולה לעזור לנו בבניית הקשר המטיב עם ילדינו.

כל מפגש יכלול:

֎ שיתוף ושיח ֎ תרגול אישי וקבוצתי ֎ ֎ לימוד תרגילים ליישום בבית ֎ טעימות תיאורטיות ֎


הנחה לבן\בת זוג של משתתף בקורס: 100%.

הנחה זו תקפה רק לבני\ות זוג החולקים משק בית אחד. 

*לא נדרש ניסיון קודם

על המנחה - פרופ' נורית ירמיה:

הינה פרופ' לפסיכולוגיה התפתחותית וקלינית באוניברסיטה העברית בירושלים, העוסקת בהתפתחות הילד ובהורות מזה 35 שנים. היא שימשה בעבר כמנהלת מרכז לייפר ללימודי נשים ומגדר וכן כדיקן הסטודנטים באוניברסיטה העברית. לנורית ארבעה ילדים ושתי נכדות, היא רוקדת ניה, מתרגלת מיינדפולנס, יוגה ופילאטיס, ומתנדבת פעילה בארגונים חברתיים למען נשים וילדים ללא עורף משפחתי.

** פתיחת הקורס מותנית בהרשמה מינימלית.

 

סדנת דימוי גוף חיובי - למידה מרחוק

ימי הקורונה הציפו במלוא העצמה עד כמה דימוי הגוף הוא מרכזי בחיינו, בעודנו יושבים אל מול המסכים כל אחד מאיתנו שאל את עצמו "איך אני נראה? איך אני נראית?"

דימוי גוף הופך לחלק חשוב בדימוי העצמי שלנו. הנורמה משתנה מול עינינו, והמבנה התרבותי גורם לחוסר פרופורציה בהשפעת הניראות החיצונית עלינו, נשים וגברים כאחד. חוסר ערך עצמי שמתבטא בדימוי גוף נמוך הופך לקרקע פורייה לעולם השיווק והפרסום. בשנים האחרונות נוספו השלכות שליליות גם עם צמיחת האינסטגרם ואפילו התיק תוק ואיתם ההשוואה הבלתי פוסקת למודל יופי אחד. מצדו השני של המתרס מתרחשת מהפיכה, דוגמניות פלאס סייז מתחילות לככב ואנחנו בעיצומו של שינוי במדיה בכל הנוגע למידות גוף האישה ובהמשגת "דימוי גוף". עם זאת בחנויות האופנה עדיין אין שינוי וגם לא בשיח במכוני הכושר. בסדנה ננתח את המצב, תקבלו ידע על נקודת הזמן הזאת, נדבר על העתיד ועל האלטרנטיבות. תקבלו  כלים להנגשת הנושא הלאה, כסדנא או כתוספת לעבודה פרטנית.

המרכז האקדמי באוניברסיטת תל-אביב חבר למעין קרת, יזמית בתחום דימוי גוף חיובי, ליצירת סדנה ייחודית, כקפסולה המותאמת להעשרה בתחומים שונים הקשורים בדימוי גוף, סדנה המקנה כלים וידע ליזמות בתחום, הכוונה ועבודה בדגש על בני נוער וילדים על היחס לגופם, על טיפוח דימוי גוף חיובי ומניעה של דימוי גוף שלילי.

הסדנה כמקוונת תשלב ידע לימודי וגם שיחה חוויתית, עם כלים להעברה הלאה. סדנה רב-תחומית, המשלבת ידע  מתחום המדיה, האופנה, הפמיניזם, הפסיכולוגיה,  הספורט, האקטיביזם ועוד, שמשתלבים יחד לדימוי גוף חיובי.

מטרת הסדנה:

 לתת כלים וידע להתמודדות עם דימוי גוף שלילי, הכוונה והנחייה ביצירת דימוי גוף חיובי.

נושאי המפגשים:

 • דימוי גוף בתוך החיים, משברים ונקודות מפנה
 • אידיאל היופי- גורמים, מניעים, שינויים
 • התבגרות בצל מודל יופי צר
 • תוכניות מניעה בעולם
 • איך בונים דימוי גוף חיובי
 • מהאישי לחברתי ומהחברתי לאישי
   

מועדים:

5 מפגשים מקוונים בימי חמישי, 20:00-21:30

וממה שכתבו משתתפות הסדנאות הקודמות:

"הסדנה היתה בנויה בצורה מאוד טובה ומסודרת, אפשרת לכל האנשים לדבר ולשתף (שזה עוד כלי ללמידה) אני יוצאת עם המון המון כלים וידע בנושא. את אישה מקסימה, העברת את הסדנא בצורה יפה ומאורגנת, אפשרת אווירה אינטימית וחמה בתוך המפגשים." ס. יועצת חינוכית

"תודה על סדנה מקצועית ומשמעותית, על הנחייה רגישה ומאפשרת, על הובלת נושא כל כך חשוב בתקופתנו והכשרת אנשי מקצוע כשליחים להגעה ליותר ויותר אנשים... את עושה את זה נהדר! אל תעצרי!!! באהבה" ר. דיאטנית קלינית

"פתחת לי פתח לעולם מרתק" מ. מורה לספורט

"הכל מדוייק! פעילות, שיח, מחקרים, למדתי המון" ד. מנחת סדנאות

"תודה על חוויה מדהימה מעצימה ומעשירה!!! מבחינתי זאת סגירת מעגל מדהימה שעשיתי עם עצמי בכל הקשור לדימוי וקבלה של הגוף שלי. יצאתי מהסדנה עם השקפה מאוד ברורה שאני בטוחה שלאט לאט תהפוך לאקטיבית וחברתית יותר- תודה תודה תודה לך על מודל, השראה עם המון אנושיות רגישות וכנות"  ג. סטייליסטית

 פנו לייעוץ ולהתאמה אישית - זה הזמן להתקדם

*דואל
*פלאפון
*שם