שבתון בפייסבוק
שבתון - הפורטל השלם למורה המשתלם
הפורטל השלם למשתלם המלצות לומדים ›› אחוה - המכללה האקדמית אחוה

המכללה האקדמית אחוה

שפלה - ד.נ. שקמים

לקבלת מידע ויעוץ אישי
השאירו פרטים
לנציג לימודים

המכללה האקדמית אחוה - תואר שני - המלצות תלמידים - מכללת אחוה

אחוה - המכללה האקדמית לחינוך

סטודנטים מספרים וממליצים

תואר שני בחינוך מתמטי

גלעד שלום, מלמד מתמטיקה במרכזי מחוננים ומצטיינים בירושלים 

"לפני כחמש שנים עשיתי הסבה מתחום הביולוגיה לחינוך והתחלתי ללמד מתמטיקה בבית-ספר יסודי ובחטיבת-ביניים. עם השנים גיליתי כי עולם המתמטיקה מכיל בתוכו עושר עצום של רעיונות ומיומנויות. 
המסלול לתואר שני בחינוך מתמטי אפשר לי להעשיר את התובנות והכלים שעמדו לרשותי כמורה. הקורסים עסקו בהיבטים שונים ומגוונים של החינוך המתמטי, המרצים מקצועיים בתחומם וזמינים לשאלות ובקשות, והאווירה במכללה אינטימית ונעימה.
זו אינה השתלמות, ואמנם נדרשת השקעה, אך מי שמעוניין להיות מורה מקצועי טוב יותר יראה את השינוי כבר בשנה הראשונה. אין לי ספק שההשקעה משתלמת."‎

תואר שני בחינוך מיוחד

סיגי, מורה בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך (גן, א-ב) 

"לימודיי לתואר שני בחינוך מיוחד  במכללה האקדמית אחוה העניקה לתואר שלי יתרון משמעותי. יתרון אקדמי שתרם לקידומי ולהתפתחותי, לצד ליווי, הדרכה ויחס אישי מסגל המרצים.  
התכנים הנלמדים מחברים את הסטודנט לתאוריות ויוצרים אצל הסטודנט את האיזון הנכון בין העבודה בשטח לבין התאוריה
סגל המרצים מקצועי וניכרת דאגתם להצלחת הסטודנטים. השקעתם בשיעורים ונכונותם להישאר לאחר השיעור ולהשיב על שאלות אפשרו לכל סטודנט להעמיק את ידיעותיו ולאפשר למערך הלימודי להתנהל במקצועיות וברמה גבוהה"‎

תואר שני בתרבות עם ישראל והוראתה

אלי זר

"תחילתו של המסע החל עם כניסתי לשיעורים הראשונים בתרבות עם ישראל והוראתה שבאחוה.
המפגש עם הנושאים, המרצים, והסטודנטים, יצר חווית לימודים ייחודית, מפגש עם טקסטים, עבודה בחברותא ועיסוק בתכנים מהותיים ומשמעותיים לעיצוב זהותי כישראלי, יהודי, מחנך ואיש משפחה.
מהר מאוד גילית כי הלמידה במסגרת זו מעשירה את תכני הוראתי כמורה לאמנות ותרבות ישראל, העשיר את התכנים וההפעלות בכל הקשור לזיכרון השואה, תכנית שמפעיל במקיף ז’ אשדוד ומרגיש שהיום אני יותר מחובר לתלמידים לעצמי לזהותי ולזהותם של תלמידיי וצרכייהם
העיסוק בתכנים אלו עורר בי צורך עז להמשיך ללמוד לחקור ולהעמיק בתכנים אלו.
השנה החלתי את לימודי הדוקטוראט באוניברסיטת בר אילן במחלקה יהדות בת זמננו ולשמחתי בראיון הקבלה הבנתי כי תכנית הלימודים של מכללת אחוה מכסה כמעט במאה אחוז את מכסת ההשלמות הנדרשות מסטודנט המתעתד ללמוד לדוקטוראט,  שאינו בוגר אוניברסיטת בר אילן.
ממליץ לכל המתלבט להרשם לתרבות ישראל והוראתה במכללת אחווה לבחור מסגרת זו, המהווה צהר להתבוננות פנימית לתהליך חוויתי של למידה הוראה והקניה בנושא זה."‎

תואר שני בחינוך מיוחד

רינת נסינג, מורה בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך-יסודי ובעלת ותק של 18 שנות הוראה בכתות א-ד בבי"ס "הראל" בלוד.

"לאורך השנים השתלמתי בנושאים רבים ומגוונים אך לא קבלתי מספיק כלים וידע אודות התלמידים בעלי הצרכים המיוחדים הלומדים בכיתתי בחינוך הרגיל. משנה לשנה, עם ריבוי התלמידים עם הצרכים המיוחדים בכיתתי, הרגשתי צורך לקבל ידע וכלים משמעותיים ומקצועיים שישמשו אותי בכתה, במקביל להרחבת השכלתי האקדמית. לאחר שנה אחת כסטודנטית בתכנית לתואר שני בחינוך מיוחד,
אני מרגישה שלמה מאוד עם בחירתי במכללה האקדמית אחוה. נטיות הלב לא הטעוני. מחד- המכללה נעימה וקטנה עם אוירה כפרית חמימה, ישנה אוזן קשבת של סגל המכללה וניסיון אמיתי לתת מענה לכל צורך או קושי. ומאידך, סגל אקדמי איכותי הכולל מרצים מהשורה השורה הראשונה ותכני הקורסים מרתקים ומקשרים בנאמנות בין השדה לתאוריה ולמחקר העדכני."‎

תואר שני בתרבות עם ישראל והוראתה

חנה אבוחצירא, מחנכת ומורה מקצועית בבית ספר יסודי, ואחראית על הכתיבה לאירועי תרבות המתקיימים בבית הספר.

"אם צריך להגדיר באופן סימבולי במה ייחודה של התכנית ל תרבות עם ישראל והוראתה במכללה האקדמית אחוה, הרי שהיא משב רוח לאדמה, מים חיים ואש תמיד. התמהיל הבינתחומי של הקורסים השונים, מאפיין גם את הפסיפס הרב-תרבותי של הלומדים בתכנית, את אקלים הלמידה, את דרכי ההוראה החשובות למורים וכן את תרבות שיח החברותא- שיח דעתני, מכיל ומתגמל. עבורי, למידה בתכנית לתרבות עם ישראל והוראתה היא אירוע מכונן המתחדש בכל יום. הוא נובע מהתבוננות מעמיקה ברכיבים המעטרים את התרבות היהודית- ישראלית, תוך הבניית הזהות המקצועית שלי כאשת חינוך וכאדם יהודי."

תואר שני בחינוך מתמטי לבי"ס היסודי

שושי גרינבאום, מורה למתמטיקה ורכזת מתמטיקה בבית ספר יסודי, וזו השנה השנייה בתפקיד מדריכת מורים למתמטיקה.

"בחרתי ללמוד בתכנית לתואר שני בחינוך מתמטי במכללת אחוה בגלל הצורך שזיהיתי בהעמקה בכל הקשור בהוראת המתמטיקה בבית הספר היסודי. במכללה פגשתי צוות מרצים מקצועי ומומחה, הן בתחום המתמטיקה והן בתחום ההוראה. התכנית העשירה את הידע שלי בכל הנושאים המשפיעים על איכות ההוראה, היחס של צוות המרצים והמנהלה מנעים את שהותנו במכללה ומסייע בידנו להפיק את המירב מהלימודים. אני ממליצה לכל מורה למתמטיקה הרוצה להתעמק בתחום להירשם לתכנית זו."

תואר שני במנהל מערכות חינוך

אתי יונגרוירט מכפר ביל"ו, החלה דרכה כמורה להיסטוריה ולאזרחות בכיתות חינוך מיוחד, מב"ר ואתגר, ריכזה את ההוראה המסייעת בבית ספר התיכון של קיבוץ גבעת ברנר ובהמשך שמשה, בין השאר, בתפקידי מטה במשרד הפיקוח על החינוך המיוחד ובמנהל לחינוך התיישבותי.

"כשהחלטתי להרחיב את השכלתי בתחום מנהל מערכות חינוך, במטרה להוביל תהליכים חינוכיים כמנהיגה פדגוגית, בחרתי במכללת האקדמית אחוה.
התרומה של הלימודים במכללה להרחבת הידע התיאורטי ולהעמקתו, אפשרו לי לראות את מערכת החינוך ואת תפקידי הניהולי, בראייה מערכתית, המגובה לא רק ביישום אלא גם בתיאוריה מחקרית. במהלך השנתיים האחרונות עברתי תהליך משמעותי, שהשפיע על עיצובו של עתידי המקצועי. סגל ההוראה פתח בפניי את העולם האקדמי כמסלול המתאים עבורי, והניע אותי להמשך לימודים לקראת תואר שלישי.

היחס האישי לו זכיתי במכללה, תרם להתקדמות משמעותית ולחוויה לימודית מעצימה. כיום אני עושה צעדים ראשונים בדרך לדוקטורט ולהוראה באקדמיה, ואני מאחלת לכולכם שתזכו לחוויית למידה משמעותית, כפי שזכיתי לה אני."

תחושת הסיפוק שלי מתהליך הלמידה, הינו תוצר של שילוב סך כל הגורמים המצויים במכללה. ראשית, סגל הוראה שרמתו גבוהה הן בידע המוצג על-ידו בהרצאות והן כחוקרים מובילים, כל אחד בתחומו. סגל ההוראה כולו הינו בעל יכולת לעורר חשיבה והתפתחות לימודית אישית האכסניה הכללית הינה חשובה לא פחות. במאמצים גדולים, דואגים ראשי המכללה לסביבה פיסית הולמת אם בכיתות הלימוד השונות וכיתות מאובזרות בהתאמה לטכנולוגיות עכשוויות."

למסלולי הלימודים לתואר שני במכללת אחוה

        פנו ליועץ לימודים - אחוה - המכללה האקדמית אחוה יש לכם שאלות ? רוצים לדבר ולהתייעץ איתנו ?