הצעות לימודים - מתואר שני ועד למספרי סיפורים בלמידה מרחוק
שבתון - קורסים והשתלמויות מורים
אורנים - היחידה ללימודי חוץ

אורנים - היחידה ללימודי חוץ

מקום הלימודים:קריית טבעון

 פנו לייעוץ ולהתאמה אישית - לקידום מקצועי ואישי שלכם 

*דואל
*פלאפון
*שם


אורנים - המכללה האקדמית לחינוך - שדמות - מרכז למנהיגות בקהילה

"מסע אשה": נשים במעגל החיים הזדמנות לשינוי וצמיחה

קורס לנשים המחפשות שינוי והרחבת מעגלי ההשפעה

רציונל

תקופת "אמצע החיים" היא הזדמנות להתבוננות במה שנאסף. במה שנחווה בתוכנו עד כה, ובמה שעוד עתיד להיוולד בנו בשנים שיבואו.

בתקופה זו נפתחת בפנינו ההזדמנות להבין את ההשתנות האנטומית פיזיולוגית, לחוות את ההשתנות הנפשית-רגשית ואת השינוי שאותו אנחנו מביאות אל המרחב המשפחתי והקהילתי שבו אנחנו חיות.

קורס זה נולד כהמשך לתוכנית "אם לאם בקהילה", הפורסת רשת תמיכה וליווי לנשים לאחר לידה באמצעות פתיחת תכניות ברשויות ובמועצות המקומיות וכן באמצעות "בית פתוח" לאימהות ותינוקות בקהילה. "אם לאם בקהילה" היא אחת מהתכניות של "שדמות" – המרכז למנהיגות בקהילה במכללת אורנים.

מטרות הקורס

הכרות עם שלב "אמצע החיים" ואימוץ דרכים חדשות להתבוננות ומחשבה על ההזדמנות הטמונות בשלב חיים זה. המבט החדש יאפשר התמודדות עם סוגיות ושאלות על הגיל, על מעגל החיים ועל הקונפליקטים שהם חלק מחייהן של נשים.

ננסה לפענח את השאלות הללו באמצעות ידע רפואי עכשווי ואלטרנטיבי ובעזרת תובנות על התפתחותן של נשים במרחב הפרטי והציבורי ,ודרך חווית התנועה. נלמד על כוחותיהן של נשים בחברה ועל הפוטנציאל הטמון בהן להנהיג שינוי בחייהן ובחיי אחרים.

קהל היעד

מנחות קבוצות, מובילות תכניות קהילתיות, בוגרות תכניות להעצמה, לצמיחה, לפיתוח קהילתי ו/או למנהיגות. רכזות "אם לאם בקהילה", נשים העוסקות בתחום הטיפולי, נשים בעלות עניין להרחיב את הבנתן בהתפתחות נשים במעגלי החיים.

וכן, מיועד לכל אשה בשלה אשר רוצה להתבונן ולהבין את מסע חייה ולשאת את פירות תובנותיה אל משפחתה, ואל הקהילה הסובבת אותה ובכך לרפא את חייה ואת סביבתה. נעניק לכל תקופת חיים נלמדת,גם את מתנות צמחי המרפא הנמצאים בהישג יד.

דרכי ההוראה

הקורס יתבסס על למידה תיאורטית, סדנאות במגוון נושאים, התנסות בעבודה עם תנועה ובצבע, התנסות מעשית ביוזמה בתוך קבוצות וקהילות.

חובות הקורס

 

  • השתתפות פעילה ב- 08% מהקורס.
  • השתתפות פעילה בתוך קבוצת הלימוד
  • התנסות מעשית בהקמת מיזם.

מנחות הקורס

 

  • ד"ר תמר שבט – מומחית ברפואת משפחה, הומאופתיה, רפואה סינית, רפואת צמחים ורפואה אנתרופוסופית.
  • רווית יסעור - מייסדת מרכז "תדרים בתנועה". מפתחת השיטה, מכשירה מאמנים אישיים ומנחי קבוצות בתדרים בתנועה. מנחת קבוצות ב 72- השנים האחרונות בארץ ובחו"ל .
  • איילת אילני – סוציולוגית ויועצת ארגונית. עוסקת שנים רבות בפיתוח מנהיגות נשים במרחב הציבורי והמקצועי וכן מלווה נשים בהדרכה במעגלי החיים וההתפתחות.
  • דפנה נוימן – מנחת קבוצות, יוזמת ומנהלת תכנית "אם לאם בקהילה" בשדמות, מכללת אורנים.

תנאי קבלה

ראיון אישי.

תעודה וגמול השתלמות

אפשרות לגמול השתלמות לעובדי הוראה במסלול אישי.

הבוגרות תקבלנה תעודה מטעם מכללת אורנים.

 פנו לייעוץ ולהתאמה אישית - זה הזמן להתקדם

*דואל
*פלאפון
*שם