שבתון - קורסים והשתלמויות מורים שבתון - מסלולי לימודים לתואר שני, קורסים והשתלמויות למורים ולקהל הרחב              23/04/2021

ימים פתוחים    אופק חדש    לציבור הדתי    תואר שני    ייעוץ לימודים    למידה מרחוק    קורסים בקרוב    העשרה ופנאי    חשוב בשבתון    זכויות מורים     משרות הוראה    

גבעת ושינגטון - השתלמויות מורים גבעת ושינגטון - השתלמויות מורים גבעת ושינגטון - השתלמויות מורים

מקום הלימודים:בית רבן

 פנו לייעוץ ולהתאמה אישית - לקידום מקצועי ואישי שלכם 

*דואל
*פלאפון
*שם


מדרשת אור עציון

המכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון

מדרשת אורות עציון

“אורות עציון” הינו בית מדרש ייחודי המאפשר לך הבת החפצה ללמוד לעסוק בתורה ברמה גבוהה ובאווירה חברתית נעימה במשך שנה שלמה. שנה זו תתרום רבות לעיצוב אישיותך ותכין אותך היטב להתמודדות עם אתגרי השעה, לימודים באווירה ייחודית בהדרכה וליווי מלא של צוות בית המדרש.

מהנלמד בבית מדרשינו

אנו משתדלים ללמוד את התורה בכללותה, תורה לשמה, על כל צדדיה המשלימים זה את זה . רוחו של הראי”ה קוק זצ”ל מנשבת מעל תכני הלימוד ובתוכם.

אמונה מן הבסיס

אנו לומדים על פי הדרכת הגר”א מוילנא לתלמידיו, בעזרת ספר ה”כוזרי”. וכן עוסקים בכתבי הרמב”ם, מהר”ל, רמח”ל וחסידות, ולבסוף, מכיל את כולם ומסכם, ומציב אופקים חדשים… הרב קוק. מלמדים הרב עוזי, הרב הדס, הרב ארי.

לימוד תנ”ך בגישה ייחודית

לומדים לקרוא תנ”ך, נותנים כבוד לכל מילה הכתובה בו. כל המשתתפות בשיעור מעורבות בהבנת הכתוב, בניתוח האירועים המתוארים בו, ובמסרים הנשקפים ממנו אל חיינו. לומד עם הבנות, הרב עוזי. אנו מעודדים את הבנות להגיע לבקיאות רבה בספרי התנ”ך בלימוד עצמי מונחה על ידי דפי לוי. ומעיינים היטב בחמש המגילות עם הרב ארי.

שיעורי הלכה למעשה

לימוד חי עם רב פוסק הלכות, המלמד הלכה ממקורה בתורה, עד יישומה במטבח, במשפחה, ובכל שבת וחג. מלמד הרב אשר אבידן.

ליבון סוגיות הלכתיות

שיעור הלכה מעמיק ויסודי בנושאים המסעירים את חיינו הציבוריים.

אופן הלימוד

קריאת המקורות ולימודם מן הפסוק עד הפסק, דרך הגמרא והפוסקים שבכל הדורות. השוואה בין הדעות השונות ומקורותיהם. מלמד הרב צבי ארנון.

תיקון מידות ותפילה

אנו לומדים את ספר מסילת ישרים בעיון ובקיאות , בשיח ובקשב מיוחד, עם הרב הדס. עושים סדר בהבנת כוחות הנפש עם ספר שמונה פרקים לרמב”ם, בשיעור קצר על הבוקר, עם הרב עוזי. עיון תפילה , בעין אי”ה, עם לאה מלמד.

עבודת נפש, ומודעות עצמית

נתינת אפשרות לביטוי עצמי, בקבוצה קטנה, מפתח את ההבנה לתהליכים חבריים, משפחתיים, זוגיים ועצמיים. מונחה באופן מקצועי וידידותי, על ידי ברוריה. לימוד זה מעודד, מעורר ומאפשר, שיח אישי עם כל אחד מאנשי הצוות .

חסידות

“נעימה לנו כיום שיחתן של תלמידי הבעש”ט, עם שיחתן של תלמידי הגר”א” לאור קריאה זו של הרב קוק, אנו עוסקים בתורת החסידות על דרך שכל ורגש, מח ולב. לימוד בכתבי בעל ה”שפת אמת” מגור. בהכנה מראש בחברותות, ובהעמקה עם הרב הדס. לימוד כתבי רבי נחמן מאומן. באופן חווייתי וחי, עם הגב’ שירלי עצמון.

שאלות ותשובות

במערכת השעות ישנו זמן מיוחד לשאלת שאלות, גם לתחומים או נושאים שאין עליהם שעור קבוע. בכלל, האווירה הלימודית הפתוחה, מזמינה לשאול שאלות, במהלך השעורים וביניהם.

לימוד עצמי

בית המדרש מכוון ומדריך את פיתוח יכולת הלמידה העצמית, את הלימוד בחברותא, ואת הלימוד הקבוצתי הספונטאני. על ידי הנחיה ולימוד בקבוצות, ועל ידי לימוד חופשי, בסיוע של הצוות כולו, לפי הצורך.

 פנו לייעוץ ולהתאמה אישית - זה הזמן להתקדם

*דואל
*פלאפון
*שם