שבתון בפייסבוק
שבתון - הפורטל השלם למורה המשתלם
הפורטל השלם למשתלם מוסיקה ›› גבעת ושינגטון - השתלמויות מורים

גבעת ושינגטון - המכללה האקדמית - לימודי תעודה

קורסי מוסיקה

בית רבן

לקבלת מידע ויעוץ אישי
השאירו פרטים
לנציג לימודים

גבעת ושינגטון - המכללה האקדמית - לימודי תעודה - בית הספר למוזיקה מזמור ברוח ההלכה

בית הספר למוסיקה - מזמור

המכללה האקדמית גבעת וושינגטון

 "מזמור"- בית הספר הגבוה למוזיקה גבעת ושינגטון

מטרת ביה”ס להוות בית גידול לאמנים בתחום המוזיקה מתוך שאיפה לעודד יצירה יהודית-ישראלית מקורית בת זמננו. בית הספר מיועד לגברים ולנשים בעלי כשרון ויכולת מוזיקלית מוכחת, המעוניינים לפתח את כישרונותיהם ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.

תכנית הלימודים של בית הספר מבוססת על המקובל בארץ ובעולם ומתייחדת בתוספת של קורסי העשרה שיוכלו להוות מקור השראה ליצירה המחוברת לאוצרות הרוח והתרבות היהודית.

הקמת בית הספר נועדה לתת מענה לצורך של צעירים וצעירות שומרי מצוות בעלי כשרון מוזיקלי הזקוקים למרחב יצירתי הקשוב לצרכיהם ולנטיותיהם המיוחדות מבחינה אתית ואסתטית. בית הספר פתוח לכל הצעירים שיקבלו עליהם את קווי האופי של הקהילה היצירתית בביה”ס.

בית הספר מעמיד במרכז את היוצר/ת המוזיקאי/ת מתוך מגמה להקנות להם את הכלים ליצירה מקורית,
ויאפשרו להם להביא לידי ביטוי את החיבור הקיים בתוכם בין אמונה לאמנות. ב”מזמור” מאמינים שיוצר עכשווי צריך להיות קשוב למסורות השונות במוזיקה העולמית כמו גם למסורת המוזיקלית של היהודים בכל תפוצותיהם, ולהיות מחוברים למוזיקה בת זמננו הישראלית והעולמית.

בוגרי בית הספר יוכשרו להיות נגנים, מלחינים ומעבדים בתחומים בסגנונות שונים ומגוונים. בית הספר מאפשר מרחב יצירתי פתוח תוך אחריות אישית של היוצר על יצירתו, בהקפדה על מקצועיות ואיכות של אתיקה ואסתטיקה.

מסלול ההכשרה כולל לימודים אינטנסיביים של שלוש שנים, והוא איננו מסלול אקדמי ולא מכוון למורים אלא ליוצרים שהאמנות במרכז עולמם. לכל אורך הדרך הלימודים ישלבו לימודים תיאורטיים בצד הסדנאות המעשיות מתוך דגש על מטלות ביצועיות של התלמידים.

מטרת בית הספר לפתח יצירה יהודית ישראלית מקורית על ידי הכשרת דור חדש של יוצרים שיוכלו להשתלב ולהטביע חותם על כיכר התרבות הישראלית ולהשמיע טון ייחודי ברחבי העולם.
חזון בית הספר הוא להקים אסכולה של יוצרים עכשוויים שיביאו קול חדש ומרענן שכולל בתוכו בדרך טבעית חיבורים בין מוזיקה ויהדות ולהוות מרכז עולמי למוזיקה יהודית.

מסלולי בית הספר:


מסלול ביצוע

מטרת הקורס:

בוגר המגמה יוכשר להיות נגן ומבצע בעל יכולת אילתור ונגינה בהרכבים ברמות הגבוהות ביותר ובסגנונות רבים. כמו כן יינתן לו הידע והכלים ליצור מוזיקה איכותית הבאה ממקומות היותר עמוקים שבנפשו.

נושאי לימוד מרכזיים:

אילתור, ביצוע בהרכב, הרמוניה, פיתוח שמיעה, שיעור כלי, קריאה, מוזיקה יהודית, הלחנת שירים, בית מדרש לכתיבה יוצרת, פסנתר ל"לא פסנתרנים", תולדות המוזיקה, קצב

תנאי קבלה:

מבחני קבלה וראיון אישי

תעודה:

תעודת בוגר "מזמור".


הלחנה ועיבוד

מטרת הקורס:

בוגר המגמה יוכשר להיות מלחין ומעבד ברמות הגבוהות ביותר ובסגנונות רבים. כמו כן יינתן לו הידע והכלים ליצור מוזיקה איכותית הבאה מהמקומות היותר עמוקים שבנפשו.

נושאי לימוד מרכזיים:

קומפוזיציה, עיבוד ותיזמור, הרמוניה, פיתוח שמיעה, שיעור כלי, קריאה, מוזיקה יהודית, הלחנת שירים, בית מדרש לכתיבה יוצרת, פסנתר ל"לא פסנתרנים", תולדות המוזיקה, קצב /p>

תנאי קבלה:

מבחני קבלה וראיון אישי.

תעודה:

תעודת בוגר "מזמור".

        פנו ליועץ לימודים - גבעת ושינגטון - השתלמויות מורים יש לכם שאלות ? רוצים לדבר ולהתייעץ איתנו ?