שבתון - קורסים והשתלמויות מורים שבתון - מסלולי לימודים לתואר שני, קורסים והשתלמויות למורים ולקהל הרחב              07/07/2022

ימים פתוחים    עוז לתמורה / אופק חדש    לציבור הדתי    תואר שני    למידה מרחוק    חיפוש קורס    קורסים בקרוב    העשרה ופנאי    ייעוץ לימודים    חשוב בשבתון    זכויות מורים     משרות הוראה    

בית ברל - המכללה האקדמיתבית ברל - המכללה האקדמיתבית ברל - המכללה האקדמית

מקום הלימודים:שבתון

 פנו לייעוץ ולהתאמה אישית - לקידום מקצועי ואישי שלכם 

*דואל
*פלאפון
*שם


המכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל היא מוסד אקדמי רב תחומי להשכלה גבוהה השוכן בקמפוס ירוק ורחב ידיים באזור השרון. 

המכללה האקדמית בית ברל מציעה מגוון תכניות ללימודי תואר שני: M.Teach, M.Ed, M.A.A.T.

 

 • תכנית M.Teach 
  תכנית חדשנית המיועדת להכשיר מורים ומחנכים בעלי כישורים אקדמיים ומקצועיים גבוהים ברמת תואר שני (ללא תיזה) משולב תעודת הוראה
  התכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון או שני בתחומ י מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעים מדויקים ומדעי החיים.
 • תכניות הלימודים לתואר שני M.Ed 
  מיועדות לפיתוח מקצועי של מורים, גננות ואנשי חינוך. הלימודים לתואר M.Ed מתקיימים באופן מרוכז במשך שנתיים, והלומדים בתכניות אלה נהנים מיחס אישי, רמת לימודים גבוהה, שילוב של תיאוריה ומעשה וחוויות לימודיות מעשירות.
 • תכנית הלימודים לתואר שני M.A.A.T
  מוסמך בטיפול באמצעות אמנות חזותית, מיועדת למעוניינים ללמוד טיפול באמנות חזותית לתואר שני עם תעודת מטפל. הלימודים מלווים בהדרכה בקבוצות קטנות במכללה, הדרכה פרטנית בשדה, סמינר קליני ייחודי לתכנית, וסדנת פיסול המלווה על ידי מרצה לטיפול באמנות.

מסלולי הלימוד לתואר שני

על המסלולים:


תואר שני בהוראה לבית הספר העל-יסודי M.Teach

התכנית מעניקה לבוגריה תואר שני בהוראה ותעודת הוראה לביה"ס העל-יסודי באחד מתחומי הדעת (על פי לימודי התואר הראשון): ספרות, לשון, היסטוריה, מקרא, תרבות ישראל, מדעי החברה ואזרחות, גיאוגרפיה, לימודי ארץ ישראל, אנגלית, ערבית, אמנות, מתמטיקה, ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, מדעי המחשב, מדעי הסביבה והחקלאות.

תואר שני בהוראה לבית הספר היסודי M.Teach

תכנית ​חדשנית ויוקרתית המיועדת להכשיר אקדמאים בעלי ידע ומיומנויות כדי להצמיח את הילדים בהיבטים הרגשיים, החברתיים והקוגניטיביים של אישיותם. אנו בתכנית מבקשים להכין את בוגרי התכנית לתפקיד מורכב זה, תוך טיפוח מכוונות להוראה, נטיות של סוכן אנושי ומסוגלות עצמית הוראתית גבוהה.

 תואר שני בהוראת מתמטיקה לבית הספר העל-יסודי M.Teach

תואר שני M.Teach בהוראת המתמטיקה + תעודת הוראה במתמטיקה לבית הספר העל-יסודי לכיתות ז'-י"ב ברמה של 5 יח"ל.

תואר שני בהוראת מדעים לבית הספר העל-יסודי M.Teach

תואר שני M.Teach בהוראת המדעים + תעודת הוראה בביולוגיה או כימיה לבית הספר העל-יסודי לכיתות ז'-י"ב ברמה של 5 יח"ל.

תואר שני בהוראת מידע ונתונים M.Teach

 הכשרה חדשה להוראה במקצוע "מידע ונתונים". המקצוע הוא מקצוע חדש במערכת החינוך שפותח כמענה לצרכי ההווה והעתיד והופך למקצוע מוביל הנלמד בהיקף של חמש יחידות. המגמה מיועדת לתלמידים מצטיינים במקצועות רבי מלל ותלמידים בעלי אוריינטציה טכנולוגית ומדעית, המעוניינים לקבל כלים וידע, להיות גורם מפתח במקצוע נדרש מאוד בעולם הטכנולוגי של המאה ה 21 (Data Analyst).

תואר שני M.Ed בייעוץ חינוכי

התכנית ללימודי תואר שני בייעוץ חינוכי במכללה האקדמית בית ברל הינה בעלת ותק של 40 שנים ומוניטין רב בהכשרת יועצים חינוכיים. לצד הניסיון המצטבר, התכנית מתחדשת, מתעדכנת, מציבה לעצמה יעדים חברתיים-ערכיים וממשיכה להוביל את ההכשרה לייעוץ החינוכי.

תואר שני M.Ed בתכנון לימודים והערכה (כולל מסלול מחקרי - תזה)

תכנון לימודים והערכה הם תחומי דעת, מחקר ועשייה השלובים זה בזה, ומשמשים מרכיבים מהותיים להובלת שינויים במערכת החינוך.תואר M.Ed בתכנון לימודים והערכה משלב באופן תיאורטי ויישומי הערכה ותכנון לימודים בתהליך ההוראה והלמידה. בהסכם הרפורמה "אופק חדש" ו"עוז לתמורה" אושר גמול תפקיד בהיקף של 6% לרכזי הערכה.

תואר שני M.Ed בחינוך לאמנות 

התכנית לתואר שני בחינוך לאמנות מציעה פיתוח אישי והעמקת ידע בתחומי האמנויות והחינוך לאמנויות. קורסי התכנית מבוססים על הקניית מסד עיוני לצד לימודי אמנות מעשיים בסטודיו, וכוללים גופי ידע ומתודות מתחומי התרבות החזותית, פרשנות וביקורת, קולנוע, חינוך מוזיאלי, אקטיביזם אמנותי-אזרחי, חינוך וולדורף ואנתרופוסופיה.

שלושה מסלולי לימודים: 

 • תואר שני (M.Ed) ללא תזה בחינוך לאמנות
 • תואר שני (M.Ed) בחינוך לאמנות עם תזה (מחקרי) 
 • תואר שני בחינוך לאמנות (M.Ed) במסלול אנתרופוסופיה.
   

תואר שני בטיפול באמצעות אמנויות - אמנות חזותית (M.A.A.T)

אמנות היצירה בתחום הפסיכותרפיה הינה מהות תחום התרפיה באמנות. תהליכי היצירה מאפשרים לתהליכים נפשיים ורגשיים להתרחש מבלי לפרק אותם למילים. זאת מתוך הנחה כי האמנות לכשעצמה ובתרפיה באמנות בפרט, מאפשרת לאדם להשתמש בכוחות היצירה שלו על מנת לחקור את עצמו ולצמוח. החקירה בתרפיה באמנות נעשית באמצעות חומרים שונים- חומרי אמנות קונבנציונלים ולא קונבנציונלים, שבכל אחד מהם טמון פוטנציאל המאפשר ליוצר, המטופל בתרפיה באמנות, לגעת בפינות שונות בנפשו, ולהאיר גם פינות חשוכות ופחות נגישות.
 

תואר שני בטיפול באמצעות אמנויות - אמנות חזותית (M.A.A.T) למטפלים מנוסים

תכנית הלימודים הייעודית למטפלים מנוסים לתואר שני בתרפיה באמנות - טיפול באמצעות אמנות – אמנות חזותית, בנויה מלימודים בהיקף כולל של 13 ש"ש הנלמדות במשך שני סמסטרים + קורסים מרוכזים + קורס מקוון.
 

תואר שני M.Ed בליקויי למידה: הערכה והתערבות חינוכית

במהלך התואר תוכשרו כאנשי מקצוע מעולים, בעלי ידע תיאורטי, מחקרי ומעשי. תדעו להוביל תהליכי הוראה-למידה בבית הספר הרגיל ולתת מענה לימודי מותאם לתלמידים עם לקויות למידה והפרעות קשב בתחומים של קריאה, כתיבה, חשבון ובתחומים חברתיים רגשיים. 
בוגרי התכנית זכאים לתעודת מת"ל - מעריך.ה ומקדם.ת תפקודי למידה
 

תואר שני M.Ed בניהול וארגון מערכות חינוך

התכנית ללימודי ניהול וארגון מערכות חינוך מיועדת לאנשי חינוך המבקשים לקדם את מקצועיותם כבעלי תפקידים מובילים ולהתקדם לתפקידי ניהול במערכת החינוך ואף מחוצה לה. התכנית שמה דגש על פיתוח אנשי חינוך כמנהיגים חינוכיים, הרואים ומממשים אפשרויות חדשות, וכן על הקניית ידע, הבנות ומיומנויות החיוניים לתפקידי מפתח במערכות חינוך.
 

תואר שני M.Ed בקידום נוער בסיכון ובמצוקה

תכנית הלימודים לתואר שני מיועדת לעובדים עם נוער בסיכון ובמצוקה במסגרות שונות. תכנית הלימודים עונה על הצורך של השדה המקצועי בנשות ואנשי מקצוע בכירים ויוצרת מסגרת לימודים אקדמית מתקדמת בתחום לימודי קידום נוער בסיכון ובמצוקה. התכנית מעמיקה ומרחיבה את הידע של העוסקים בעבודה חינוכית-סוציאלית עם נוער בסיכון ונוער מנותק, לתחומים של ניהול, הנחיה והדרכה מקצועית בתחום. 
 

תואר שני M.Ed בחינוך בינתחומי STEM 

המונח STEM הוא ראשי תיבות של Science, Technology, Engineering and Mathematics – מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה. תכנית הלימודים מכוונת לשילוב תכנים מכל ארבעת היסודות של תחומי הדעת במודל בינתחומי. העידן שלנו מאופיין בהתפתחות מהירה של מידע, מדע וטכנולוגיה, ובהבנה גוברת כי אתגרי החיים אינם מחולקים לתחומי דעת מבודדים ונבדלים ולכן, על מנת להתמודד עימם נדרשים בוגרי מערכת החינוך לחשיבה ומיומנויות חוצות-דיסציפלינות. 
חשוב להכשיר את התלמידים לעולם המשתנה, שבו המידע גדל במהירות, שבו מקצועות רבים משלבים בתוכם תחומי דעת אחרים, שבו עבודת צוות היא תנאי הכרחי למתן מענה לצרכים, לפתרון בעיות, לייזום רעיונות חדשים וליישומם. עבודה הצוות בתכנית תישען על כך שכל חבר בצוות מומחה בתחומו אך מבין גם את הפוטנציאל והכלים הקיימים בתחומים האחרים. שילוב הידע המעמיק של כל אחד, יחד עם ההבנה של התחומים האחרים, מאפשר להגיע לרעיונות חדשים ולפתרונות פורצי דרך של סוגיות מדעיות וחברתיות.
 

תואר שני M.Ed בהוראה ולמידה: שפות

בשנים האחרונות עולה ביתר שאת הצורך בידע לשוני מגוון ובאופני שיח שונים, שיאפשרו תקשורת בין-אישית בין דוברי שפות שונות. בעידן הגלובליזציה לומד כל אדם להכיר ולהוקיר את שפתו ואת תרבותו, אך בה בעת הוא נדרש ללמוד ולהכיר שפות נוספות במרחב הציבורי ולהתנהל לעתים בשפות שאינן שפת אמו גם במרחב הדיגיטלי. על כן, לצד לימוד מעמיק של שפת האם, יש לעודד תלמידים רבים ככל האפשר לרכוש שפות שונות נוסף על שפת האם שלהם.
 

תואר שני M.Ed בחינוך ומורשת ערבית בישראל

תכנית התואר השני בחינוך ומורשת ערבית בישראל תאפשר להעמיק, ללמוד ולחקור היבטים של המורשת הערבית. חיזוק זהותו התרבותית הייחודית של האזרח הערבי בישראל יהיה הבסיס שיאפשר לו להעמיק את מעורבותו החברתית ואת השתתפותו הפעילה בחיים החברתיים והכלכליים, מתוך מחויבות ערכית לרב-תרבותיות, לסובלנות ולשותפות שוויונית במדינה.מטרת העל של התכנית היא לחזק את הידע ואת המיומנויות של מורים ערבים באשר למורשתם התרבותית, לזהותם ולשפה הערבית - המהווים יסודות מוצקים במורשת הערבית בישראל.

 


לוח מועדי קורסים - בית ברל - המכללה האקדמית  קורסים הנפתחים בחודשים הבאים         
23/10/2022 תואר שני בחינוך בינתחומי STEM - מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה       פנו למידע על הקורס 

23/10/2022 תואר שני בהוראת מידע ונתונים       פנו למידע על הקורס 

23/10/2022 תואר שני בקידום נוער בסיכון       פנו למידע על הקורס 

23/10/2022 תואר שני בחינוך ומורשת ערבית בישראל       פנו למידע על הקורס 

23/10/2022 תואר שני בהוראה ולמידה - שפות       פנו למידע על הקורס 

23/10/2022 תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך       פנו למידע על הקורס 

23/10/2022 תואר שני בליקויי למידה       פנו למידע על הקורס 

23/10/2022 תואר שני בטיפול באמנות חזותית       פנו למידע על הקורס 

23/10/2022 תואר שני בתכנון לימודים והערכה       פנו למידע על הקורס 

23/10/2022 תואר שני בייעוץ חינוכי       פנו למידע על הקורס 

23/10/2022 תואר שני בהוראה לבית הספר היסודי / העל יסודי       פנו למידע על הקורס 

23/10/2022 תואר שני בהוראת מתמטיקה / מדעים לבית הספר העל יסודי       פנו למידע על הקורס 

 פנו לייעוץ ולהתאמה אישית - זה הזמן להתקדם

*דואל
*פלאפון
*שם