שבתון - קורסים והשתלמויות מורים שבתון - מסלולי לימודים לתואר שני, קורסים והשתלמויות למורים ולקהל הרחב              28/11/2021

ימים פתוחים    עוז לתמורה / אופק חדש    לציבור הדתי    תואר שני    למידה מרחוק    חיפוש קורס    קורסים בקרוב    העשרה ופנאי    ייעוץ לימודים    חשוב בשבתון    זכויות מורים     משרות הוראה    

אוניברסיטת חיפהאוניברסיטת חיפהאוניברסיטת חיפה

מקום הלימודים:חיפה

 פנו לייעוץ ולהתאמה אישית - לקידום מקצועי ואישי שלכם 

*דואל
*פלאפון
*שם


אוניברסיטת חיפה

 

 

MA במגמה לניהול מערכות חינוך

אוניברסיטת חיפה, הפקולטה לחינוך, החוג למנהיגות ומדיניות בחינוך

התוכנית מרוכזת ברובה ביום אחד בשבוע (יום רביעי) ומתאימה לאנשים עובדים.
משך זמן הלימודים במסלול א', הכולל כתיבת עבודת גמר מחקרית (תיזה), שלוש שנים. בשנה השלישית אין חובות שמיעה.
משך זמן הלימודים במסלול ב', אשר אינו כולל כתיבת תיזה, הוא שנתיים

המסלול מיועד למעוניינים לפתח קריירה ניהולית בתחום החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ולרכוש ידע בתחומי הארגון, הניהול ומשאבי האנוש, לאלו השואפים להשפיע על עיצוב המדיניות החינוכית, בארגונים חברתיים או במגזר הציבורי, ולאלו המתכננים לפתח קריירה אקדמית בתחומי הניהול והמדיניות בחינוך.

תוכנית הלימודים עוסקת בקשרי הגומלין שבין חינוך, חברה ותרבות, תוך דגש מיוחד על החינוך הבלתי-פורמלי. הלימודים נשענים על תחומי הדעת של הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה והתקשורת, ונועדים לפתח ראייה ביקורתית של תהליכים חינוכיים בכלל, ובהקשר הישראלי בפרט.

המסלול מתאים לאנשים בעלי תודעה חברתית ואחריות קהילתית, המעוניינים להשתלב במחקר והוראה אקדמיים באוניברסיטאות ובמכללות; ולאנשים המכינים עצמם לקראת תפקידי מנהיגות, עיצוב מדיניות, יזום וניהול פרויקטים חינוכיים במסגרות חינוך פורמאלי (כגון חינוך חברתי בבתי ספר), ובלתי-פורמאלי (כגון מתנ"סים, עמותות, רשויות מקומיות, ארגונים כלכליים).

 

 

M.A. במגמה לחינוך, חברה ותרבות

התמחות – מה מלמדים במסלול

מטרת הלימודים לתואר שני בחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך היא הרחבה והעמקה של הידע המחקרי והמעשי בתחומי המנהיגות החינוכית, מדיניות החינוך, חינוך בלתי פורמלי וסוגיות חברתיות בחינוך. השאיפה היא להכשיר בוגרים שיקדמו מחקר חינוכי בתחומים האמורים ויובילו את העשייה החינוכית בארץ. הלימודים מתנהלים במסלולים מחקריים (הכוללים כתיבה של עבודת גמר מחקרית) ובמסלול יישומי (ללא עבודת גמר מחקרית).

תואר שני במגמה לחינוך, חברה ותרבות מתאים לאנשים בעלי תודעה חברתית ואחריות קהילתית, המעוניינים להשתלב במחקר והוראה אקדמיים באוניברסיטאות ובמכללות; ולאנשים המכינים עצמם לקראת תפקידי מנהיגות, עיצוב מדיניות, יזום וניהול פרויקטים חינוכיים במסגרות חינוך פורמאלי (כגון חינוך חברתי בבתי ספר), ובלתי-פורמאלי (כגון מתנ"סים, עמותות, רשויות מקומיות, ארגונים כלכליים).

תכנית הלימודים מאפשרת בחירה והתאמה אישית לתחומי העניין שלכם.

קורסים מוצעים עוסקים במגוון נושאים:

 • חינוך בלתי-פורמלי
 • תיאוריות סוציולוגיות ואנתרופולוגיות של החינוך
 • אנתרופולוגיה של ילדות
 • ניו מדיה ונעורים
 • מגדר וחינוך
 • גלובליזציה חינוך ורב-תרבותיות
 • חינוך בחברה הערבית
 • פוליטיקה של החינוך וצדק חברתי

ניתן לשלב את התוכנית עם לימודי תעודת הוראה.

תנאי קבלה

בנוסף לתנאי הקבלה הכלליים לתואר מ"א בחוג, יוזמנו מועמדים מתאימים לראיון אישי.

ב. המגמה לניהול מערכות חינוך

המגמה לניהול מערכות חינוך מיועדת להקנות ידע והתנסות בתחום הארגון והניהול תוך התמקדות במערכות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות. מסגרת הלמודים מאפשרת לסטודנטים להיחשף לידע מתחומי הפסיכולוגיה הארגונית, הסוציולוגיה, הכלכלה והמשפט ולהתמחות בנושאים הקשורים לחקר ארגונים,מנהיגות וניהול ומשאבי אנוש. בנוסף לבסיס התיאורטי, ירכשו התלמידים כישורים ומיומנויות ניהוליות. המטרה היא להכשיר עתודה מנהיגותית מובילה, שתוכל לסייע לארגונים להסתגל לשינויים סביבתיים ולשפר אפקטיביות ארגונית. התכנית מוכרת על-ידי משרד החינוך לצורכי מועמדות לתפקיד ניהול בתי ספר.

משך הלימודים

שנתיים - מסלול ללא כתיבת עבודת גמר מחקרית (תזה)
שלוש שנים - מסלול עם כתיבת עבודת גמר מחקרית (תזה)
הלימודים מתקיימים יום וחצי בשבוע

תעודה

תואר מוסמך (M.A.) בחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך

הערות

ניסיון בתחום של מנהיגות בחינוך הפורמאלי או הבלתי פורמאלי יילקח בחשבון.
אין כל התחייבות לקבל את המועמד למגמה או למסלול לימודי שביקש (להלן), גם אם מילא את כל תנאי המינימום הנדרשים, מאחר ומספר המקומות למתקבלים לחוג הוא מוגבל.

לפרטים שלחו טופס פנייה.

תואר שני - MA בניהול מערכות חינוך לקציני צה"ל ומשרתי מערכת הביטחון

תנאי קבלה

תואר ראשון ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בממוצע של 80 לפחות בכל חוג.
במקרים מיוחדים יעמדו המועמדים בפני ועדת קבלה.

התמחות

התכנית מאפשרת לסטודנטים המשרתים בצה"ל ובמערכת הביטחון להיחשף לידע מתחומי הניהול, משאבי אנוש, חקר ארגונים, כלכלה ומשפט ולהתמחות בנושאים הקשורים למנהיגות חינוכית, מדיניות ופיתוח ארגוני.

בבסיס התוכנית מספר עקרונות:

גישה בין- תחומית שמטרתה להביא את קדמת הידע הקיים כיום בניהול ארגונים כללים, תוך יישום ידע זה לתוך ההקשר הספציפי של מערכות חינוכיות ומתוך תפיסה כוללת וערכית של מערכות חינוך בישראל. גישה זו תאפשר להכשיר מנהיגים מומחים אשר ידעו להצעיד את מערכת החינוך לכיוון של ערכיות, מצוינות וחדשנות.

למידה מתמדת אשר תתאפשר מתוך תהליכים של הפריה הדדית. התכנית תשלב עבודה בקבוצות קטנות ופיתוח מיומנויות של עבודת צוות.

התפתחות אישית גיבוש חזון אישי ופיתוח מודעות להקשר הרחב, הערכי והבינתרבותי של מערכות חינוך. התוכנית תשלב קורסים בעלי אופי סדנתי בו יוכלו המשתתפים לנתח את תהליכי ההתנהגות שלהם כמנהיגים וכמנהלים.

הכשרה מעשית שמטרתה חיבור בין תיאוריה למעשה. התוכנית תכלול תהליך של חונכות, שבו יוכל כל סטודנט ללמוד ולחוות את תפקיד המנהל הלכה למעשה. במסגרת התכנית ילווה הסטודנט מנהל בית ספר, אשר ישמש כחונך בתהליך הלמידה.

* בסיומה של התכנית תיערך בחינת סיום תואר שני.

משך הלימודים

התכנית תארך 3 סמסטרים על פני שנת לימודים אחת. בסיומה יוענק תואר שני (M.A.) בניהול מערכות חינוך. במהלך הסמסטרים יתקיימו שיעורים פרונטאליים בקמפוס הנמל של אוניברסיטת חיפה.

החוג למנהיגות ומדיניות בחינוך - לימודי דוקטורט

התמחות

הלימודים מחולקים לשני שלבים:

שלב מחקר א':

על פי תקנון הלימודים האוניברסיטאי לתואר שלישי, התלמיד מתחיל בלימודי שלב א', שזהו שלב כתיבת הצעת המחקר המורחבת והשתתפות בקורסים. משך הלימודים בשלב מחקר א' לא יעלה על שנה מסמסטר הלימודים בו התקבל התלמיד (כולל חופשת הסמסטר/הקיץ) וניתן להאריכו במידת הצורך ואם יש לכך הצדקה מיוחדת. במהלך הלימודים בשלב מחקר א' יידרש להכין את הצעת המחקר, לקבל את אישור המנחה/ים להצעה, להגישה לעיון הוועדה החוגית ללימודי תואר שלישי ולעמוד בדרישות אחרות שיוטלו עליו.

שלב מחקר ב':

עם אישור הצעת המחקר, על ידי מספר שופטים – מומחים מהאוניברסיטה ומחוצה לה, עובר התלמיד לשלב ב'. משך הלימודים בשלב ב' לא יעלה על שלוש שנים. במהלך תקופת הלימודים בשלב ב', יידרש התלמיד להשלים את כתיבת עבודת הדוקטור. גם שלב זה ניתן להארכה, לפי מידת הצורך ובמידה ויש לכך הצדקה מיוחדת. העבודה הסופית נשפטת על ידי מספר שופטים-מומחים מחוץ לאוניברסיטה ולאחר אישורה זכאי התלמיד לתואר "דוקטור לפילוסופיה".

במסגרת לימודי הדוקטורט על התלמיד/ה ללמוד שלושה קורסים לפחות, מתוכם אחד חובה בשלב א' - "מחקר חינוכי: המשגה ופיתוח", בו מתקיים לימוד ודיון בהצעות המחקר של הדוקטורנטים.
הקורס יינתן בשתי קבוצות ויש להירשם לאחת מהן:
01.ב.319.5600 - מחקר חינוכי: המשגה ופיתוח
02.ב.319.5600 - מחקר חינוכי: המשגה ופיתוח

כמו כן, על התלמיד/ה להשתתף בסמינר החוגי המתקיים פעמיים בשנה (פעם בכול סמסטר). מנחה עבודת הד"ר והוועדה המלווה, במידה ומונתה, יקבעו לתלמיד/ת המחקר את תכנית הלימודים והיקפה. התוכנית תאושר ע"י ועדת הדוקטורט החוגית. על התלמיד/ה להשתתף בקורסים, למלא את חובותיו/ה על פי דרישות כל קורס (כולל בחינה או עבודות) ולסיים ברמת הישגים שאינה נופלת מציון 85 בכל קורס. המנחה רשאי לדרוש הרחבת לימודי הדוקטורט מעבר למכסת המינימום הנדרשת בסעיף ב', בהתאם לצורכי עבודת המחקר, באישור ועדת הד"ר של החוג למנהיגות ומדיניות בחינוך, ובלבד שלא יעלו על 16 שש"ס ולא יותר מ-4 קורסים.

מומלץ כי תכנית הלימודים המאושרת על ידי המנחה והוועדה (כולל לימודי השלמה) תושלם עד תום השנה הראשונה ללימודים.
כל תכתובת של התלמיד/ה עם ועדת הדוקטורט בעניינים אקדמיים חייבת להיות בידיעת המנחה ובאישורו בכתב. דרישות אקדמיות נוספות תהיינה בהתאם לתקנון הרשות ללימודים מתקדמים ותקנון החוג למנהיגות ומדיניות בחינוך.

משך הלימודים

4 שנים

תעודה

תואר שלישי (דוקטור לפילוסופיה PhD)

בית הספר לניהול

תוכניות MBA למנהלים

תכנית MBA למנהלים

התוכנית מכשירה מנהלים כללים ומקנה ידע וכלים הדרושים לעבודת הניהול. זאת תוך כדי שילוב תיאוריה, פרקטיקה וניסיון הניהול של הלומדים בתוכנית.תוכנית MBA בינלאומית בשפה האנגלית

תוכנית ייחודית זו מיועדת למנהלים המבקשים להרחיב ולפתח מיומנויות ניהול אשר יסיעו להם להתמודד עם אתגרים ניהוליים בסביבה רב תרבותית בינלאומית ותחרותית בכלל ובמזרח הרחוק בפרט.


תוכנית מוסמך במינהל עסקים: MBA – התמחות בניהול ארגונים ללא כוונת רווח – אלכ"ר

מטרותיה העיקריות של התוכנית הן פיתוח מיומנויות ניהול לצד יצירת מנהיגות ציבורית-חברתית באמצעות לימודים המתמקדים בהיבטים רלוונטיים. הידע והכלים הניתנים בתוכנית מסייעים למנהלים אלה להתמודד עם אתגרים ניהוליים בסביבה חברתית וקהילתית משתנה.


תואר מוסמך במינהל עסקים – MBA התמחות בניהול נדל"ן ושמאות מקרקעין

זוהי תוכנית חדשה וייחודית אשר נוצרה מתוך הצורך בתוכנית אקדמית ברמה גבוהה לכל מי שעוסק בסוגיות של שערוך, מיסוי מימון וקבלת החלטות בנושאי נדל"ן ושמאות. מטרת תוכנית הלימוד היא לגשר על-פני הפער בין דרישת ענף הנדל"ן והשמאות לכוח עבודה ניהולי בעל הכשרה אקדמית הולמת.


תנאי הקבלה:

 • מתקבלים לתוכניות בעלי תואר ראשון מוכר בציון 80 ומעלה
 • בעלי נסיון ניהולי של לפחות 3 שנים לאחר התואר הראשון
 • בעלי ציון GMAT כולל, כשהמינימום הנדרש הוא 500.
 • לאחר ראיון קבלה - הקבלה היא תחרותית
   

תואר שני - MBA GLOBAL GREEN

סוגיות של קיימות סביבתית וחברתית בעסקים הולכות ותופסות חלק מרכזי בתחומי אחריותם של מנהלים. נושאים שהשפיעו בתחילה על תעשיות הייעור, הכימיה והכרייה מתרחבים כעת בהדרגה לכלל תחומי הייצור, הקמעונות והפעילות הפיננסית. לפיכך, החזון שמציעה תכנית זו, הנו פיתוח תואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בקיימות.
החוג למנהל עסקים באוניברסיטת חיפה מהווה מסגרת אידיאלית היכולה להעניק לבוגרים מצטיינים מן הארץ ומן העולם את דפוסי החשיבה ההוליסטית והתובנה העמוקה הדרושים להתמודדות עם אתגרי הניהול הקיימים בימינו בעמדות בכירות בחברה, בעסקים קטנים, בתפקידי ייעוץ סביבתי, בגופים ממשלתיים ובארגונים ללא מטרות רווח.

קהל היעד

התוכנית מיועדת לסטודנטים ממדינות שונות ברחבי העולם.
שפת ההוראה תהיה אנגלית.

התוכנית אמורה למשוך סטודנטים בעלי רקע מדעי מתאים מישראל ומדינות שונות בעולם. ניסיון עסקי קודם מהווה יתרון אך אינו חובה. השתתפות סטודנטים ממגוון מדינות בשילוב מרצים מחו"ל תאפשר החלפה פורה של רעיונות וניסיון. קשרים אלו יסייעו לבוגרים לזהות הזדמנויות עסקיות ולשתף פעולה להגשמתם.

תנאי קבלה

 • בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים סופי של 80 לפחות ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל.
 • עמידה במבחן GMAT בציון מינימום שייקבע מעת לעת.
 • על כל המועמדים להגיש לאוניברסיטת חיפה מסמך מקורי או העתק מאושר, של תוצאות המבחן שלהם. מועמדים בעלי ניסיון ניהולי או מקצועי משמעותי או בעלי תואר שני מאוניברסיטה מוכרת,יכולים להגיש בקשה לפטור ממבחן GMAT.
 • שליטה מצוינת בשפה האנגלית.
 • ראיון קבלה.
 • העברת שמות ממליצים ו/או מכתבי המלצה.

משך הלימודים

שנה אקדמית, בנויה מתקופות לימוד שברובן הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע.

 

תואר שני MA בניהול משאבי טבע וסביבה

מטרת הלימודים הינה הרחבת הידע המקצועי, בדגש על מדעי החברה והניהול, והכשרת כוח אדם ברמה אקדמית גבוהה לשם התמודדות ופתרון בעיות בתחום איכות הסביבה, קביעת מדיניות וקבלת החלטות בנושא שימור וטיפוח הסביבה ופיתוח בר קיימא, וכן הכשרה לתפקידי ניהול וקביעת מדיניות במשק.

התוכנית מתפרסת על פני שמונה תקופות לימוד רצופות, הנמשכות כל אחת תשעה שבועות, במתכונת המקובלת בפקולטה לניהול.

לימודי התואר השני מתנהלים בשני מסלולים:

 • מסלול א' עם כתיבת עבודת גמר מחקרית (תזה) -
  קורסים בהיקף של 31-33 שש"ס, לא כולל לימודי השלמה.
 • מסלול ב' עם כתיבת פרויקט גמר -
  קורסים בהיקף של 39-41 שש"ס, לא כולל לימודי השלמה.

כל הסטודנטים מתקבלים לחוג למסלול ב' (ללא תזה).
בסוף השנה הראשונה, המבקש לכתוב תזה יגיש הצהרת כוונות בינתחומית ואישור שני מנחים. לשיקול ועדת ההוראה.

 

תואר שני MA בניהול ומדיניות אנרגיה

מטרת הלימודים הינה הרחבת הידע המקצועי של אנשים העוסקים בתחום מקורות האנרגיה בארץ ובעולם,
בדגש על מדעי החברה והניהול, כולל פיתוח וקידום אנרגיות חלופיות.
בחינת ההיבטים הסביבתיים, הרגולטוריים והכלכליים של פיתוח מקורות אנרגיה,
והכשרת התלמידים לתפקידי ניהול וקביעת מדיניות במשק.
כמו כן, הכשרת תלמידי מחקר בתחום מדיניות האנרגיה ועידוד מחקרים בתחום.


התוכנית מתפרסת על פני שמונה תקופות לימוד רצופות, הנמשכות כל אחת תשעה שבועות, במתכונת המקובלת בפקולטה לניהול.

לימודי התואר השני מתנהלים בשני מסלולים:

 • מסלול א' עם כתיבת עבודת גמר מחקרית (תזה) -
  קורסים בהיקף של 31-33 שש"ס, לא כולל לימודי השלמה.
 • מסלול ב' עם כתיבת פרויקט גמר -
  קורסים בהיקף של 39-41 שש"ס, לא כולל לימודי השלמה.


בסוף השנה הראשונה, המבקש לכתוב תזה יגיש הצהרת כוונות בינתחומית ואישור שני מנחים. לשיקול ועדת ההוראה

למידע נוסף לגבי התוכניות והקורסים נא מלאו פרטים בטופס

 פנו לייעוץ ולהתאמה אישית - זה הזמן להתקדם

*דואל
*פלאפון
*שם