שבתון בפייסבוק
שבתון - הפורטל השלם למורה המשתלם
הפורטל השלם למשתלם אימון אישי ועסקי- Coaching ›› אוניברסיטת תל-אביב, בית הספר לעבודה סוציאלית ע'ש בוב שאפל

אוניברסיטת תל-אביב - ביה'ס לעבודה סוציאלית ע'ש בוב שאפל

קורסי אימון אישי ועסקי- Coaching

תל-אביב

לקבלת מידע ויעוץ אישי
השאירו פרטים
לנציג לימודים

אוניברסיטת תל-אביב - ביה'ס לעבודה סוציאלית ע'ש בוב שאפל - הכשרת מאמנים אישיים בגישה פסיכולוגית
ימים פתוחים וכנסים

פוטותרפיה – צילום ככלי טיפולי

20/12/2017

הרשמה מאוחרת על בסיס מקום פנוי: פוטותרפיה – צילום ככלי טיפולי. בית הספר לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת תל אביב


ביה”ס לע”ס אוניברסיטת ת”א

אימון אישי (COACHING) בגישה פסיכולוגית

ניהול אקדמי: דולי חותם

 

אימון אישי בגישה פסיכולוגית

על coaching בקצרה

אימון אישי, או בשמו המוכר קואוצ'ינג, הינה פרקטיקה מקצועית מוכחת שמטרתה לסייע לאנשים להגדיר מטרות אישיות, ליצור שינוי ולקדם הגשמה עצמית בכל תחומי החיים. מקצוע ה-Coaching הינו נפוץ מאד ברחבי העולם וגם בישראל, וצבר פופולריות רבה עקב יכולתם של מאמנים מקצועיים לסייע ביצירת שינויים מרחיקי לכת באמצעות תהליכים קצרי טווח.


אימון ומדעי ההתנהגות: שילוב מוכח

מאמנים מקצועיים מגיעים למקצוע מקשת רחבה של תחומי התמחות קודמים, כאשר רקע טיפולי מעולם לא היווה תנאי למקצועיותו של המאמן. יחד עם זאת, מחקרים חדשניים מראים כי רקע בתחום מדעי ההתנהגות מגביר את אפקטיביות האימון, ותורם להצלחתו. 
אימון בפרספקטיבה שונה
היחידה ללימודי המשך מפעילה תכנית אימון חדשנית, המשלבת תיאוריות ופרקטיקה מתחום הפסיכולוגיה אל תוך תהליך האימון. התוכן הנלמד, יחד עם צוות הוראה בעל רקע משולב באימון ומדעי ההתנהגות, יסייע למאמנים לכונן setting ייחודי בחדר האימון וליצור ארגז כלים מעמיק למימוש אישי ומקצועי. 


מטרת התכנית

תכנית האימון האישי בגישה פסיכולוגית מכשירה לומדים בעלי רקע מתאים במדעי ההתנהגות למקצוע האימון (coaching).
מטרת התכנית הינה להכשיר דור חדש של מאמנים, בעלי זהות מקצועית מגובשת ואינטגרטיבית, המיישמים סגנון אימון שקול ועצמאי.
לבוגרי התכנית יהיו כלים מגוונים לאימון אנשים להשגת מטרות אישיות ומקצועיות, ולמימוש עצמי בכל תחומי החיים. 


היקף התכנית

שני סמסטרים, 168 שעות פרונטאליות + 20 שעות פרקטיקום אישי, ועוד 10 שעות אימון אישי – סה"כ 198 שעות. מבנה התכנית הוא רציף, ועל כל תלמיד להשתתף בתכנית במלואה וכסדרה.


אופן הלימוד

הוראה פרונטלית משולבת בתרגילים חווייתיים.

מוזמנים להגיש מועמדות

 • בעלי תואר אקדמי (עדיפות לתואר שני) בתחומי מדעי ההתנהגות, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, התנהגות ארגונית, ייעוץ חינוכי, מדעי החברה וההתנהגות, לימודי עבודה ומקצועות הבריאות. בעלי ניסיון מקצועי של שנתיים לפחות.
 • תישקל מועמדותם של מועמדים מתחומים אחרים, בהתאם לשיקול צוות ההוראה.
 • המועמדים יעברו תהליך מיוני הכולל ראיון אישי או קבוצתי.

מטלות ותעודה

 

 • התלמידים נדרשים לאמן שני אימונים (בני 10 שעות לפחות, כל אחד). האימון יבוצע בליווי הדרכה קבוצתית.
 • הכנת עבודת גמר שכוללת דו"ח מפורט על אימון מלא שבוצע, יישום חומר תיאורטי שנלמד בקורס וחומר עזר תיאורטי נוסף ועמידה בהצלחה במטלות אלו.
 • השלמת משימות הנדרשות ע"י מורי התכנית, נוכחות רצופה בשעות הלימוד והשתתפות פעילה בשיעורים, בתרגולים ובהדרכה.
 • כל תלמיד יידרש לעבור תהליך של אימון אישי כמתאמן באופן עצמאי מעבר לתכנית, בן 10 שעות לפחות. התלמידים יוכלו לקבל אימון במחיר מוזל על ידי בוגרים מצטיינים של התכנית משנים קודמות.

זכאות לתעודה

העומדים במטלות התכנית יקבלו תעודה על סיום לימודי התכנית באימון (COACHING) אישי בגישה פסיכולוגית, מטעם היחידה ללימודי המשך והשתלמויות של ביה"ס לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל, אוניברסיטת תל-אביב.
*בוגרי התכנית מוזמנים להירשם כחברים באיגוד הישראלי לאימון פסיכולוגי Coaching Psychology השייך לארגון הבינלאומי ל- Coaching Psychology.

תכנית הלימודים


סמסטר א'

 • מרתון פתיחה (6 שעות לימוד)
 • מרתון חווייתי בנושא פתיחה וגיבוש - באמצעות שימוש בטכניקות וכלים אימוניים חווייתיים נכיר הן את הקבוצה הלומדת והן את העקרונות הבסיסיים של האימון. 
 • מודל האימון - תפישה, מבנה ומיומנויות פרקטיות (4 שעות לימוד)
  קורס חוויתי המשלב למידה סדנאית-התנסותית, המקנה לסטודנטים מודל מארגן לתהליך האימון הכולל עקרונות, מיומנויות וכלים אימוניים. במהלך הקורס נחשף לעוצמת האימון ומשמעויותיו ביחס למעגל חייו והגשמת מטרותיו של המתאמן ונכיר את שפת האימון ומיומנויותיה כגון: בניית חזון , מטרות ויעדים, עוצמות וערכים, יצירת שינוי והתמרה, פרדיגמות ו'גרמלינים', פרספקטיבות קוגניטיביות ועוד.
 • פסיכולוגיה חיובית ומודלים של שינוי  – תיאוריות ופרקטיקות פסיכולוגיות העומדות בבסיס האימון (2 שעות לימוד)
  הפסיכולוגיה החיובית מייצגת תפישה חדשנית בפסיכולוגיה, המתמקדת בהווה ובעתיד וביכולתו של האדם להתמודד עם בעיות ולהפכן לאתגרים כחלק מתהליך ההתפתחות האישית.הקורס יעסוק ברקע ההיסטורי והתיאורטי להתפתחות עקרונות הפסיכולוגיה החיובית ויישומה באימון ובתחומי החיים השונים. הקורס יתמקד גם בעקרונות הפסיכולוגיה ההומאניסטית והאקזיסטינציאליסטית, בצד היכרות עם גישות קוגניטיביות התנהגותיות, גישת הראיון המוטיבציוני, ויחשוף את השורשים הפסיכולוגיים מהם יונק האימון. בקורס נעסוק גם באתיקה באימון.

 
סמסטר ב'

 • פרקטיקום והדרכה קבוצתית - הדרכה supervision בקבוצות קטנות (4 שעות לימוד)התלמידים יחולקו לקבוצות קטנות ויקבלו הדרכה שבועית על ידי מנחים מסגל התכנית. טכניקות ההדרכה מגוונות וכוללות גם הדרכה חיה מעבר למראה חד צדדית.בהדרכה יינתן דגש לכלים נוספים רלוונטיים לתהליך האימון, לדילמות מ"השטח", לחוויה של המאמן עצמו ולשאלות אתיות הקשורות לתהליך האימוני.
 • מיומנויות ומושגים אימוניים למתקדמים  (2 שעות לימוד) הקורס יקנה מיומנויות מעמיקות באימון מערכות יחסים, אימון בזויות ראיה, מימד התנועה באימון ואימון חוויתי רגשי הכולל גם הקשבה למימד האינטראקטיבי, לשפת הגוף ולתקיעויות באימון. התלמידים ירכשו כלים מעשיים לבניית הדימוי המקצועי שלהם, ויפתחו את מיומנויות השיווק, המכירות והאפקטיביות האישית בניהול עסק.הקורס יועבר בצורה חווייתית – אינטראקטיבית, תוך התמקדות בפיתוח התלמידים כמאמנים בשטח, במטרה להעשיר את הרפרטואר האישי והמנהיגותי של המשתתפים.
 • מרתון חווייתי  (6 שעות לימוד) מרתון בנושא סיום ופרידה. במפגש זה יקבלו התלמידים מגוון כלים אשר יעשיר את יכולתם לעבד ולבצע תהליך פרידה אימוני, וכן לעבור תהליך מקביל של אפשרות לפרידה מהקבוצה.

   לוח מועדי קורסים הנפתחים בחודשים הקרובים   מועד פתיחה שם קורס  
     
15/12/2017 הרשמה מאוחרת על בסיס מקום פנוי: פוטותרפיה – צילום ככלי טיפולי.בית הספר לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת תל אביב       פנו למידע על הקורס 

02/01/2018 הנחיית קבוצות לעוסקים בקידום הבריאות       פנו למידע על הקורס 

        פנו ליועץ לימודים - אוניברסיטת תל-אביב, בית הספר לעבודה סוציאלית ע'ש בוב שאפל יש לכם שאלות ? רוצים לדבר ולהתייעץ איתנו ?
      לא מצאתם מועדים מתאימים ? פנו אלינו ונציע לכם אפשרויות נוספות