שבתון - הפורטל השלם למורה המשתלם
הפורטל השלם למשתלם מסלולי לימוד וקורסים ניצן - אגודה לקידום לקויי למידה הסתגלות ותפקוד

ניצן - אגודה לקידום לקויי למידה הסתגלות ותפקוד

תל אביב

לקשר עם נציג המוסד
שלחו טופס


ניצן - אגודה לקידום לקויי למידה הסתגלות ותפקוד - ניצן - אגודה לקידום לקויי למידה הסתגלות


כמובילת תחום לקויות הלמידה בארץ מזה כארבעה עשורים, מפתחת אגודת ניצן בעשרים השנה האחרונות, מגוון רחב של תוכניות הכשרה והשתלמויות המקיפים את קשת הנושאים הרלוונטיים לתחום לקויות הלמידה, ומועברים על ידי טובה המרצים בארץ. כל זאת מתוך רצון להעמיק את הידע ולספק את הכלים העומדים לרשות המורים בהתמודדותם היומיומית עם התלמידים לקויי למידה במערכות החינוך השונות בארץ.

הקורסים המוצעים באגודת ניצן :


האתגר המרכזי הניצב בפני מערכת החינוך בימים אלה הוא הקושי לספק לתלמידים מענה הן רמה הקבוצתית והן ברמה הפרטנית, במסגרת ההטרוגנית של הכיתה הרגילה.
החלת רפורמת "אופק חדש", היא ניסון להתמודד עם מציאות מורכבת זו. במסגרת תוכנית זו מוקצות שעות להוראה פרטנית או קבוצתית וניתנת תמיכה לטיפוח צוותי ההוראה המקצועיים בבית הספר.
המורים מצידם, מצופים לעבור תהליכי התמחות ולהעמיק את הידע שלהם בתחום הדעת ובדרכים להתאמתו עבור אוכלוסיות מתקשות,

לאור שינויים אלו, נבנו באגודת ניצן תוכניות חדשות אשר במרכזן בניית מומחיות בהוראה לתלמידים עם לקויות למידה ו/או הפרעות קשב וריכוז, על פי חטיבת הגיל. התוכניות הן מודולאריות ובכך הן מאפשרות למורה להתפתח וללמוד בקצב ובזמן המתאימים לו וכן להכיר בלימודים קודמים.

בנוסף לתוכניות ההכשרה המוכרות והידועות בתחום האבחון והטיפול, מכשירה אגודת ניצן אנשי מקצוע לליווי ותמיכה להורים לילדים עם ליקויי למידה והפרעת קשב וריכוז. לכן, אנו פונ בידיעון גם לאנשי מקצוע בתחומי הטיפול השונים ומציעים תוכניות ייחודיות בהנחיית קבוצות הורים, תוכנית להכשרת מתאמי טיפול (Case Manager ) ותוכנית להכשרת מאמני הורים (Parents Coaching ), על פי שיטת האימון הייחודית שפותחה בניצן.

אנו בטוחים כי המורים אשר יבחרו להשתתף בהשתלמויות המוצעות על ידינו, יפיקו תועלת רבה מלימודיהם, הן ברמה המקצועית והן ברמה ההתנסותית ובכך יוכלו להתמודד טוב יותר עם תלמידים לקויי למידה ולסייע להם לממש את הפוטנציאל האישי הטמון בהם.


אבחון דידקטי – שנה א'

מטרות הקורס: הקניית ידע תיאורטי עדכני ונרחב הנדרש בתהליך של הכשרת מאבחנים דידקטיים. הקניית כלים בהוראה מתקנת ובניית תוכניות התערבות
מיועד: למורים בעלי תואר ראשון לפחות, וותק של חמש שנות הוראה לפחות. תינתן עדיפות לבעלי הסמכה בחינוך המיוחד וניסיון בעבודה עם תלמידים לקויי למידה. למסיימים בהצלחה שנה א' תוענק תעודת מורה מומחה בהוראה מתקנת ולקויות למידה.
280 שעות

אבחון דידקטי שנה ב'

מטרות הקורס: הקניית כלים לאבחון, התנסויות, שילוב בין ההיבט הפרקטי של האבחון ובין הידע התיאורטי לצורך קביעת אבחנה.
מיועד: למורים שעמדו בהצלחה בדרישות הקורס, בשנה א'.
280 שעות

אבחון דידקטי לדוברי ערבית שנה א'

מטרות הקורס: הקניית ידע תיאורטי הנדרש בתהליך של הכשרת מאבחנים דידקטיים. מושם דגש מיוחד על השפה הערבית והערכת תפקודי קריאה בשפה הערבית.
מיועד: למורים בעלי תואר ראשון לפחות, וותק של חמש שנות הוראה לפחות. תינתן עדיפות לבעלי הסמכה בחינוך המיוחד וניסיון בעבודה עם תלמידים לקויי למידה. המועמדים ידרשו להמלצות וכן יעברו ראיון קבלה.
280 שעות

אבחון דידקטי לדוברי ערבית שנה ב'

מטרות הקורס: הקניית כלים לאבחון, התנסויות, שילוב בין ההיבט הפרקטי של האבחון ובין הידע התיאורטי לצורך קביעת אבחנה.
מיועד: למורים שעמדו בהצלחה בדרישות קורס האבחון הדידקטי, שנה א'..
280 שעות

מוח, זיכרון וחשיבה

מטרות הקורס: לאפשר למאבחנים תובנה עמוקה יותר להפרעות שונות ומגוונות וכן פיתוח שיטות אבחון וטיפול יעילות יותר בהפרעות התפתחותיות ונרכשות של המוח. הצגת הבסיס המוחי של תהליכים קוגניטיביים ודיון בהשלכות לתהליך האבחון ואסטרטגיות לפיצוי על ליקויים בתהליכי החשיבה.
מיועד: למאבחנים דידקטיים ולפסיכולוגים
28 שעות


קורס ליווי הנחייה והדרכה למאבחנות דידקטיות

מטרות הקורס: לאפשר המשך התפתחות אישית ולימודית בתחום האבחון הדידקטי, פרקטיקום וסופרויז'ן למאבחנות, תוך הרחבת כלי האבחון העומדים לרשות המאבחן הדידקטי. הקניית ידע בבניית תוכניות התערבות מערכתיות ופרטניות.
מיועד למאבחנים דידקטיים
28 שעות

אבחון כתיבה עיונית באמצעות מבחן מלכ"ע (קורס מתקדם למאבחנים)

מטרות הקורס: המשך התפתחות אישית ולימודים בתחום האבחון הדידקטי, תחום הכתיבה העיונית ויצירת שפה מקצועית משותפת בין אנשי המקצוע. אבחון מקיף של תהליך כתיבה אישי וכקבוצתי לצורך מתן המלצות ממוקדות. הרחבת כלי האבחון העומדים לרשות המאבחן הדידקטי.
מיועד: למאבחנים דידקטיים
28 שעות.

התמחות באבחון דידקטי באנגלית (קורס מתקדם)

מטרות הקורס: קורס מתקדם למאבחנים דידקטיים המעוניינים להתמחות בהערכת תפקודי למידה במתמטיקה .מטרות הקורס:קורס מתקדם למאבחנים דידקטיים המעוניינים להתמחות בהערכת תפקודי למידה באנגלית. הקורס נועד להקנות למאבחנות ידע, כלים והתנסות בתחום של אבחון באנגלית והמלצותיו כהשלמה לאבחון הדידקטי.
מיועד: למורים לאנגלית אשר סיימו את קורס האבחון הדידקטי, (תינתן עדיפות למסיימי קורס הוראה מתקנת באנגלית) המעוניינים ללמוד ולהתמקצע בתהליכי אבחון.
56 שעות

הכשרת מורה מומחה בהוראה מתקנת ולקויות למידה בבית הספר היסודי

מטרת התוכנית:
להקנות למורים המלמדים בכיתות היסוד ידע בפיתוח תוכניות אישיות לתלמידים בקריאה,כתיבה וחשבון, דרכי הוראה חלופיות ויכולת לתכנון והתאמה של תוכניות לימודים בהתייחס למדיניות חינוכית כללית.

התוכנית תכלול את יחידות הנושא הבאות:

 • מבוא לליקויי למידה והפרעות קשב וריכוז
 • הוראה מתקנת בקריאה בבית הספר היסודי
 • הוראה מתקנת בכתיבה בבית הספר היסודי
 • הוראה מתקנת בחשבון בבית הספר היסודי
 • אסטרטגיות למידה מותאמות לבית הספר היסודי

מיועד:
למורים בבית הספר היסודי, בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד
280 שעות

הכשרת מורה מומחה בהוראה מתקנת ולקויות למידה בבית הספר העל יסודי

מטרת התוכנית:
להעניק למורה בשכבות גיל אלו את הכלים המותאמים לגיל ולשלב ההתפתחות, על מנת שיוכל להכיל, למד ולקדם את התלמיד המתקשה במסגרת כיתתית, קבוצתית ופרטנית. הכשרה של מורה מומחה בבתי ספר על יסודיים כוללת הקניית אסטרטגיות לימוד על פי התמחות מקצועית (מתמטיקה או מקצועות רבי מלל).

התוכנית תכלול את יחידות הנושא הבאות:

 • מבוא לליקויי למידה והפרעות קשב וריכוז
 • אסטרטגיות ארגון, למידה וכתיבה בקרב מתבגרים
 • אסטרטגיות למידה לתלמידים עם ליקויי למידה ו/או הפרעת קשב וריכוז בבית הספר העל יסודי
 • אסטרטגיות למידה במקצועות עתירי מלל בבית הספר העל יסודי.(למורים במקצועות רבי מלל)
 • הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה במתמטיקה בבית הספר העל יסודי (למורים למתמטיקה)

מיועד:
למורים בבית הספר העל יסודי בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד
224 שעות

תוכנית להכשרת מורה מומחה בהוראה מתקנת ולקויות למידה בשפה הערבית

מטרת התוכנית:
להקנות למורים ידע בפיתוח תוכניות אישיות לתלמידים בקריאה, כתיבה וחשבון, תמיכה בהתנהגויות לימודיות וחברתיות חיוביות, דרכי הוראה חלופיות ויכולת לתכנן ולהתאים תוכניות לימודים בהתייחס למדיניות חינוכית כללית תוך התמקדות בשפה הערבית ודרישות המערכת בשפה העברית

התוכנית תכלול את יחידות הנושא הבאות:

 • מבוא לליקויי למידה והפרעות קשב וריכוז
 • הוראה מתקנת בקריאה בשפה הערבית
 • הוראה מתקנת בכתיבה בשפה הערבית
 • הוראה מתקנת בחשבון בבית הספר היסודי
 • אסטרטגיות למידה מותאמות לבית הספר היסודי

מיועד:
למורים בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד בבתי ספר דוברי ערבית

הכשרת מורה מומחה בהוראה מתקנת באנגלית

מטרת התוכנית:
להקנות למורים לאנגלית ידע ומיומנויות ספציפיות שנועדו לסייע לתלמידים עם קשיי וליקויי למידה באנגלית. התוכנית נועדה להכשיר את המורה לאנגלית כמומחה להוראה מתקנת מהשלב של הוראת הקריאה והכתיבה ומיומנויות היסוד בשפה, באמצעות עבודה פרטנית ועבודה בקבוצות קטנות, ועד לעבודה בקבוצות הטרוגניות. זאת, תוך רכישת מיומנויות להערכת יכולותיו וצרכיו של התלמיד המתקשה ו/או לקוי הלמידה ובניית התוכניות לימוד המותאמות לפרופיל הלומד.

התוכנית תכלול את יחידות הנושא הבאות:

 • מבוא לליקויי למידה והפרעות קשב וריכוז
 • הוראה מתקנת באנגלית - הוראת קריאה וכתיבה מהיסוד
 • הוראה מתקנת באנגלית – התאמת תוכנית עבודה לפרופיל התלמיד
 • הוראה מתקנת באנגלית – הבנת הנקרא, דקדוק, הבעה בכתב ואסטרטגיות לבגרות

מיועד:
למורים לאנגלית
236 שעות

הוראת דקדוק ותחביר כיסודות להבנת הנקרא באנגלית

מטרות הקורס: להקנות למורים לאנגלית, אסטרטגיות בדוקות להוראת דקדוק ותחביר בגישת ה- Top-Down , וזאת במטרה לשפר את תפקודי ההבנה וההבעה של התלמיד מתוך הבנה ופחות מזיכרון.
מיועד: למורים לאנגלית
28 שעות

הכשרת מלווי למידה (למידה מהצלחות כמנוף להתפתחות אישית ומקצועית)

מטרות הקורס:
הכשרת המשתתפים לשמש כ"מלווי למידה" ע"פ תפיסת העולם ומתודות ה"למידה מהצלחות". מלווי הלמידה פועלים במגוון רחב של ארגונים, בכדי לסייע להם בקידום למידה מתמשכת עצמאית ומשתפת. "ליווי הלמידה" מאפשר לחשוף את הידע הקיים בכל תחומי העשייה בכיתה, בקבוצה ובארגון תוך התמקדות בהצלחותיו ולסייע בפיתוח אישי ומקצועי ובמימוש היעדים.
מיועד:
למורים, מאבחנים ויועצים חינוכיים
35 שעות

כלים פסיכודרמטיים בחינוך

מטרות הקורס:
לאפשר מרחב שונה מעט בו תינתן למשתתפים הזדמנות להכיר, לחקור ולשתף בחוויותיהם כיחיד מול הקבוצה, בתוך הקבוצה, לחקור את יחסיהם עם האחרים ועם הקבוצה כשלם. להתבונן באמצעות הכלי הפסיכודרמטי על אירועים מחייהם המקצועיים כאנשי חינוך. לרכוש כלים נוספים והרחבה של יכולת ההתבוננות במימד הרגשי של התלמיד היחיד ובכיתה כקבוצה.
מיועד:
למורים, מאבחנים ואנשי חינוך המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
28 שעות


 

לא מצאתם מועדים מתאימים ? פנו אלינו ונציע לכם מועדים נוספים

פנו למידע על הקורסים ל ניצן - אגודה לקידום לקויי למידה הסתגלות ותפקוד