שבתון - הפורטל השלם למורה המשתלם
הפורטל השלם למשתלם מסלולי לימוד וקורסים ›› ניצן - אגודה לקידום לקויי למידה הסתגלות ותפקוד

ניצן - אגודה לקידום לקויי למידה הסתגלות ותפקוד

תל אביב

לקבלת מידע ויעוץ אישי
שלחו פרטים

ניצן - אגודה לקידום לקויי למידה הסתגלות  ותפקוד - קורסי אבחון והוראה מתקנת - ניצן לקידום לקויי למידה

אגודת ניצן - קורסי הוראה מתקנת

הקורסים המוצעים באגודת ניצן :

קורסי איתור ואבחון

תוכניות להכשרת מורה מומחה בהוראה מתקנת ולקויות למידה

תוכניות הכשרה לעבודה רגשית עם הורים וילדים

תוכניות לחדרי מורים

  • הוראה מתקנת בקריאה ובכתיבה בכיתה ההטרוגנית
  • אסטרטגיות למידה המותאמות לתלמידי בית הספר היסודי
  • אסטרטגיות למידה מותאמות לבית הספר העל יסודי

מועדי קורסים ניצן   למועדי הקורסים

לפרטים על תוכניות אלה נא ליצור קשר עם אגודת ניצן

אגודת ניצן - קורסי הוראה מתקנת

על אגודת ניצן

אגודת ניצן, חרתה על דגלה את שוויון ההזדמנויות, ומלווה, זה העשור  השישי, את תהליך הכלתם של תלמידים עם ליקויי למידה בבתי הספר.  העשייה החינוכית שלנו נשענת על האמונה, כי על אף שבבסיס לקות הלמידה והפרעת הקשב קיים ליקוי נוירולוגי, לתנאים הסביבתיים עשויה להיות השפעה מכרעת על תפקוד הילד כתלמיד וכאדם, ומכאן חשיבותה של ההתערבות המוקדמת, המותאמת והמקצועית בתהליך החינוכי של כל ילד מתקשה.

כמובילת תחום לקויות הלמידה בארץ מזה כחמישה עשורים,  מפתחת אגודת ניצן בעשרים השנה האחרונות, מגוון רחב של תוכניות הכשרה והשתלמויות המקיפים את קשת הנושאים הרלוונטיים לתחום לקויות הלמידה, ומועברים על ידי טובה המרצים בארץ.  כל זאת מתוך רצון להעמיק את הידע ולספק את הכלים העומדים לרשות המורים בהתמודדותם היומיומית עם התלמידים לקויי למידה במערכות החינוך השונות בארץ.

האתגר המרכזי הניצב בפני מערכת החינוך בימים אלה הוא הקושי לספק לתלמידים מענה הן רמה הקבוצתית והן ברמה הפרטנית, במסגרת ההטרוגנית של הכיתה הרגילה.
המערכת משתדלת להתמודד עם מציאות מורכבת זו באמצעות הקצאת  שעות להוראה פרטנית או קבוצתית ומתן תמיכה לטיפוח צוותי ההוראה המקצועיים בבית הספר.המורים מצידם, מצופים לעבור תהליכי התמחות ולהעמיק את הידע שלהם בתחום הדעת ובדרכים להתאמתו עבור אוכלוסיות מתקשות.

מרבית המורים מכירים בחשיבות ההכלה ורואים בה אתגר והזדמנות לקדם את התלמיד בתחומי הלימוד.  מורים המתנסים בסגנונות הוראה שונים חשים סיפוק רב כאשר התלמיד מצליח לצמצם את הפערים בינו לבין התלמידים האחרים ולהשתלב בכיתה.  אולם, בד בבד עם ההכרה בחשיבות השילוב מהדהדת השאלה "איך ללמד".  מורים לחינוך מיוחד קיבלו במסגרת הכשרתם, כלים להתאמת דרכי הלמידה באופן אישי לתלמיד בכתתם.  מאידך, מורים מן החינוך הרגיל מתנסים בהוראת תחומי תוכן , מלמדים כיתות גדולות ומתקשים במתן מענה אישי פרטני לכל תלמיד.   

לאור שינויים אלו, נבנו באגודת ניצן תוכניות אשר במרכזן בניית מומחיות בהוראה לתלמידים עם לקויות למידה ו/או הפרעות קשב וריכוז, על פי חטיבת הגיל.  התוכניות הן מודולאריות ובכך הן מאפשרות למורה להתפתח וללמוד בקצב ובזמן המתאימים לו וכן להכיר בלימודים קודמים.

בנוסף לתוכניות ההכשרה המוכרות והידועות בתחום האבחון והטיפול, מכשירה אגודת ניצן אנשי מקצוע לליווי ותמיכה להורים לילדים עם ליקויי למידה והפרעת קשב וריכוז.   לכן, אנו פונים גם לאנשי מקצוע בתחומי הטיפול השונים ומציעים תוכניות ייחודיות בהנחיית קבוצות הורים, תוכנית להכשרת מתאמי טיפול (Case Manager ) ותוכנית להכשרת מאמני הורים (Parents Coaching ), על פי שיטת האימון הייחודית שפותחה בניצן.

אנו בטוחים כי המורים אשר יבחרו להשתתף בהשתלמויות המוצעות על ידינו, יפיקו תועלת רבה מלימודיהם, הן ברמה המקצועית והן ברמה ההתנסותית  ובכך יוכלו להתמודד טוב יותר עם תלמידים לקויי למידה ולסייע להם לממש את הפוטנציאל האישי הטמון בהם.

לפרטים על תוכניות אלה נא ליצור קשר עם אגודת ניצן


   לוח מועדי קורסים הנפתחים בחודשים הקרובים   מועד פתיחה שם קורס  
     
25/04/2017 הוראה מתקנת באנגלית – אסטרטגיות לבחינת הבגרות באנגלית, הבנת הנקרא, דקדוק והבעה בכתב       פנו למידע על הקורס 

        פנו ליועץ לימודים - ניצן - אגודה לקידום לקויי למידה הסתגלות ותפקוד יש לכם שאלות ? רוצים לדבר ולהתייעץ איתנו ?
      לא מצאתם מועדים מתאימים ? פנו אלינו ונציע לכם אפשרויות נוספות